Napisane przez  Anna Szczęsna
19
Lis
2013

Radosny plac zabaw

Kończy się budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Nałęczowie. Plac powstaje w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”, w wyniku czego Gmina Nałęczów pokrywa połowę kosztów budowy. Drugą część stanowi dotacja z budżetu państwa.

W lipcu powstał projekt budowlano-wykonawczy, który opracowało wrocławskie biuro projektowe „Soliter”. Ogłoszony w połowie sierpnia przetarg wygrała firma Müller Jelcz-Laskowice Spółka z o.o. z ofertą na kwotę 223858,19 zł. Umowa w sprawie budowy placu została podpisana 16.09.2013 r., zaś pierwsze prace rozpoczęto w dniu 8.10.2013 r. Będzie to duży plac zabaw o powierzchni 500 m2, na którym znajdą się atrakcyjne urządzenia zabawowe: 2 huśtawki łańcuchowe (mniejsza i większa); huśtawka wagowa; połączony pomostem linowym dwuwieżowy zestaw ze schodkami i zjeżdżalnią; linarium z przeplotnią w kształcie sieci, ścianką wspinaczkową, ruchomym pomostem i spiralnymi drabinkami; karuzela tarczowa oraz tablica do rysowania i gra „Kółko i krzyżyk”.

Pod urządzeniami zabawowymi zostanie ułożona bezpieczna nawierzchnia amortyzująca upadek w kolorach niebieskim i pomarańczowym. Pozostała część placu będzie zasiana trawą. Nie zabraknie też miejsca do odpoczynku czy prowadzenia zajęć dydaktycznych. We wschodniej części placu zamontowane będą 4 kolorowe ławostoły. Cały plac zostanie ogrodzony, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Plac będzie doskonałymmiejscem do zabaw i rekreacji na zajęciach ruchowych, a także do prowadzenia innych lekcji na świeżym powietrzu. Liczymy na to, że w tym roku aura będzie dla nas łaskawa i jeszcze długo nie spadnie pierwszy śnieg.

(0 głosów)