Miejsca pamięci
31 Paź 2018

Miejsca pamięci

Tuz przed dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, a w tym roku także przed okrągłą rocznicą odzyskania niepodległości, postanowiliśmy przypomnieć o miejscach pamięci na terenie Nałęczowa i gminy.
Aleksander Gałat
17 Sty 2018

Aleksander Gałat

Rok temu mogliśmy podziwiać szopki i ikony autorstwa pana Aleksandra Gałata z Nałęczowa na wystawie w NOK... Niestety jego stan zdrowia nie pozwolił mu już wtedy na udział w tym wydarzeniu...15 stycznia br. dotarła do nas informacja o śmierci pana Aleksandra Gałata.
Stefan Butryn
13 Sty 2018

Zmarł pan Stefan Butryn

6 stycznia 2018 zmarł pan Stefan Butryn... Znał go w Nałęczowie chyba każdy... Kustosz Muzeum Stefana Żeromskiego, współtwórca Muzeum Bolesława Prusa, nestor nałęczowskich przewodników i regionalistów... Od 1994 r. współpracował z "Gazetą Nałęczowską"...
21 Mar 2015

Pożegnanie Stanisława Strzyżyńskiego

Każdy z nas spotyka w swoim życiu różnych ludzi. Ja miałem to szczęście, że spotkałem wielu nieprzeciętnych, wybitnych. Do nich należy śp. prof. Stanisław Strzyżyński. Pracowałem wspólnie z nim w nałęczowskim Plastyku przez wiele lat.
20 Wrz 2014

Wspomnienie - Władysława Alina Butryn

Kiedy w 1966 roku rozpoczynałem pracę w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Nałęczowie, jako świeżo upieczony magister fizyki, nie miałem żadnego doświadczenia pedagogicznego. Korzystałem więc z porad i uwag moich doświadczonych koleżanek i kolegów po fachu. Jedną z nich była pani profesor WŁADYSŁAWA ALINA BUTRYN – polonistka w naszej szkole.
04 Lis 2013

Odszedł na wieczną wartę

29 maja br. na cmentarzu w Nałęczowie pożegnaliśmy porucznika rezerwy Juliana Iżyckiego, Kawalera Srebrnego Orderu Wojennego „VIRTUTI MILITARI”.
23 Kwi 2012

Niezłomny ksiądz

Ksiądz Aleksander Miszczuk - kapitan rezerwy Wojska Polskiego, kapelan, dziekan, kanonik, szambelan papieski, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, honorowy członek Klubu Oficerów Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nałęczowie. 4 marca 2012 r., dokładnie w 30. rocznicę śmierci śp. ks. Aleksandra Miszczuka, z inicjatywy nałęczowskiego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK, odbyło się w…
22 Lip 2010

Ostatnie pożegnanie

Nałęczów, dnia 22 kwietnia 2010r.
22 Lip 2010

Wspomnienie o Ryszardzie Kaczorowskim

Tragiczna wiadomość o katastrofie rządowego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku spadła na nas jak grom i sparaliżowała nas. Zginęło przecież oprócz Pary Prezydenckiej (śp. Marii i Lecha Kaczyńskich) tak wiele ważnych osób z Rządu, różnych stowarzyszeń, znanych z telewizji czy życia politycznego. Zginął także ktoś, kto tak, jak choćby śp. Edward Wojtas, śp.…
19 Lip 2009

Ocalić od zapomnienia

Ludzie tak szybko odchodzą. We wrześniu mija 13 lat od śmierci malarki Janiny Zielińskiej, której doczesne szczątki spoczęły na miejscowym cmentarzu parafalnym. Czas, przez te wszystkie lata, zacierał jedyny ślad faktu tej śmierci, małą czarną tabliczkę, którą pewnego dnia unicestwił.