Dział: Inne

Zabytek uratowany

Rozmowa z Michałem Pytką, konserwatorem dzieł sztuki z Lublina.

Dobiegły końca, rozpoczęte w lipcu br., prace przy renowacji zabytkowego grobowca Henryka Piskorskiego na nałęczowskim cmentarzu. Efekt jest zdumiewający!

Dział: Sport

Rywalizacja i zabawa

26 października br., na obiektach Orlika w Nałęczowie odbył się cykl imprez sportowych w ramach Narodowego Dnia Sportu. Od godziny 12 do 16 rozgrywany był turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Nałęczowa. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn: Puławy, Poniatowa, Bełżyce, Dęblin oraz Nałęczów.

Dział: Zdrowie

Sprawdź, jak słyszysz

Nawet osoba z najlepszym słuchem z upływem lat prosi, by mówić do niej głośniej i wyraźniej, głośniej nastawia telewizor czy radio. Jest to typowy objaw stopniowej utraty słuchu.

Wspomnienie letnich koncertów muzyki kameralnej

Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Nałęczowie, które w tym roku odbyły się po raz trzeci, zdobyły już swoje miejsce na liście stałych imprez. Odbywają się w kościele parafialnym, bo o ile muzyka kameralna, jak nazwa wskazuje, nie wymaga dużych sal koncertowych, korzeniami swoimi sięga zwyczaju muzykowania w pomieszczeniach dworskich, to gdzież poza kościołem można dziś znaleźć organy?

logo gazeta naleczowska

reklama