Napisane przez  I.NO
19
Lis
2013

Jolanta Musiałowicz. Kamień

Tym razem jej właściciele i kuratorzy, państwo Michalikowie, zdecydowali się pokazać inne oblicze sztuki – artystyczną biżuterię Jolanty Musiałowicz, wykonaną ze szlachetnych i półszlachetnych kamieni.

Artystka ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Początki jej działalności artystycznej były związane z malarstwem, zajmuje się stylistyką wnętrz, ale jej pasją są kamienie.

–Niemal każdy miał w swoim życiu czas, kiedy zbierał kamienie... Pachniały latem, bezpieczeństwem, nieograniczoną wolnością – mówi artystka. – W wieku dorosłym fascynowały ją naszyjniki oglądanych na obrazach i zdjęciach kobiet z różnych kultur. Uległa ich magii, magii kamieni, zdolności ich oddziaływaniu na ludzkie emocje.

–Te sznury, to nie tylko kształty i barwy kamieni, ale i mój nastrój, pogoda za oknem, muzyka, której słucham – dodaje artystka.

Czy są dziełem sztuki?

–To są niepowtarzalne rzeźby, które cieszą oczy i serce– pisze pan Janusz Michalik. – Przypominają o odwiecznej tęsknocie człowieka do piękna i tajemnicy. Tęsknocie kiedyś dominującej, dzisiaj zduszonej agresywnym atakiem hałasu i pop kultury. Noszone przez kobietę ozdoby są jej integralną częścią, zdradzają zarówno jej przeżycia i doświadczenia, jak i chwilowe nastroje, pamiętajmy o tym Panie!

„Jolanta Musiałowicz. Kamień” to już piąta w 2013 roku wystawa realizowana przez galerię Spa Spot w ramach cyklu imprez kulturalnych „Artystyczny Nałęczów i okolice” współfinansowanego ześrodków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. „Jolanta Musiałowicz. Kamień”. spa spot prywatna galeria sztuki im. Jacka Sempolińskiego, Nałęczów, ul. Andriollego 5.

(0 głosów)