Napisane przez  GOL
19
Lis
2013

Rywalizacja i zabawa

26 października br., na obiektach Orlika w Nałęczowie odbył się cykl imprez sportowych w ramach Narodowego Dnia Sportu. Od godziny 12 do 16 rozgrywany był turniej Oldbojów o Puchar Burmistrza Nałęczowa. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn: Puławy, Poniatowa, Bełżyce, Dęblin oraz Nałęczów.

W pojedynkach każdy z każdym „mało gościnna” okazała się drużyna gospodarzy, wygrywając trzy pojedynki z czterech i jeden remisując i tym samym zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła drużyna z Puław, trzecie z Dęblina, czwarte z Poniatowej i piąte z Bełżyc. Spośród grających zawodników królem strzelców został Artur Tomaszewski z Puław (8 bramek), najlepszym bramkarzem Jacek Wilk z Nałęczowa, najstarszym zawodnikiem był Andrzej Zieliński, a wyróżniającym się –Anna Jędrzejewska. Warto podkreślić, iż najmłodszym uczestnikiem Narodowego Dnia Sportu w Nałęczowie był 6-latek, a najstarszym 65-latek.

Miejsca w turnieju były symboliczne. Priorytetowym celem imprezy była integracja gmin i dobra zabawa w sympatycznym gronie. I tak właśnie było. W trakcie i po zakończeniu turnieju przygotowany był mały poczęstunek z możliwością obejrzenia meczu miejscowej drużyny LKS Cisy Nałęczów. Równocześnie z turniejem Oldbojów, na wielofunkcyjnym boisku, Przyjaciele Tenisa Ziemnego rozgrywali swój I turniej. A po zejściu z boiska Oldbojów boisko zajęli najmłodsi..., dla których przygotowany był piłkarski test sprawnościowy (składający się z czterech prób). Dla najlepszych młodych piłkarzy przygotowane były medale oraz słodycze.

Organizatorami imprezy byli: Jan Górniak, Joanna Paprocka, Anna Jędrzejewska. Narodowy Dzień Sportu odbył się w sympatycznej atmosferze, w pięknej słonecznej aurze, pod patronatem i wsparciu finansowym Burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka. Żywimy nadzieję, iż w tak szczególnym dniu, jakim był Narodowy Dzień Sportu impreza ta na stałe wpisze się w harmonogram działań na najbliższe lata.

(0 głosów)