Wielkanoc 2018
28 Mar 2018

Wielkanoc 2018

Po raz kolejny jest nam dane obchodzić Święta Paschalne – pamiątkę naszego odkupienia. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie nam radość, pokój i wzajemną zgodę. Zespół serwisu www.naleczow.com.pl
23 Gru 2012

Przy wigilijnym stole

Niezbędne są dla nas wyjątkowe dni, które przerywają codzienny, stereotypowy sposób życia. Niezbędne są dni odświętne, bowiem tworzą one nowy wymiar w kontaktach człowiek - człowiek. Następuje dzięki nim odświeżenie relacji łączącej nas z bliskimi. Są one też powodem dla spotkań z dawno niewidzianymi, bliskimi osobami.
23 Gru 2012

Wstępniak, czyli

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku życzy redakcja
23 Kwi 2012

Koniec karnawału

Karnawał, to okres od Trzech Króli do wtorku "diabelskiego", czyli "kusego", przed Środą Popielcową, poprzedzający Wielki Post. Od tłustego czwartku do śledzika, czyli wtorku przed Środą Popielcową, trwa najweselszy i najbardziej suty okres w naszym kalendarzu.
23 Kwi 2012

Przytulnie wśród książek

Zepsuł mi się komputer. No dobrze, zajeździłam go. A tu na karku jubileusz "Ziemianek", tegoroczny informator kulturalny NOK, jakieś zlecenia na wycieczki i nowe questy, artykuły do "Głosu" i "Gazety". Co robić? Kolejny mogę kupić dopiero w maju. W NOKu, o której godzinie by nie zajrzeć, wszystkie komputery zajęte.
23 Kwi 2012

Dyzio Marzyciel

"Przede wszystkim służyć ludziom" Salomon twierdził: "Kto postępuje nienagannie, postępuje bezpiecznie; Kto zaś chodzi krętymi drogami, będzie szybko ujawniony."
23 Kwi 2012

Pomnik nonszalancji

W Nałęczowie przy ulicy Spółdzielczej stoi największy w Polsce, a może i w Europie, pomnik nonszalancji i niegospodarności. Dla Nałęczowa to także pomnik naszej bezsilności, naszej, czyli mieszkańców, a jednocześnie gospodarzy tego miasta. Od rozpoczęcia w 1984 roku budowy minęło blisko 30 lat.
23 Kwi 2012

Wstępniak, czyli obudzić entuzjazm

Wiosna, święta, radość z budzącej się do życia przyrody... Tęsknota za ciepłem słońca, dawno nie widzianą zielenią i rozgoryczenie, że znów nie tylko w urokliwych miejscach, ale gdzie popadnie sterty śmieci.
23 Sty 2012

Wstępniak, czyli pora na zmiany

Zaczynam dziesiąty rok współpracy z "GN" i coraz mocniej odczuwam potrzebę zmiany... na lepsze. I jest już Nowy Rok 2012... Coś się kończy, coś zaczyna... Wokół zmiany, błyskawiczne tempo życia i powszechność newsa... Zaczynam dziesiąty rok współpracy z "GN" i coraz mocniej odczuwam potrzebę zmiany... na lepsze.
23 Kwi 2011

Dobra książka

Chciałabym podzielić się z Wami, drodzy Czytelnicy, moimi odczuciami po przeczytaniu pewnej książki, którą można znaleźć w naszej bibliotece, a zarazem zachęcić do jej przeczytania. Książka Christiana Signola pt.: "Zimowa róża"