TVP Lublin
23 Sie 2017
Dział: Szkoły

Projekt "Teatr Pamięci"

Ma zachować pamięć o ludziach z dworu i wsi Bronice pod Nałęczowem i wydarzeniach, które się tam rozgrywały w czasach I wojny światowej i międzywojnia. Rozpoczął się projekt "Teatr Pamięci". To między innymi spektakle i warsztaty.
TVP Lublin
10 Lut 2017
Dział: Szkoły

Międzynarodowe klasy w nałęczowskim Zespole Szkół

Międzynarodowe klasy dla obcokrajowców i Polaków chce utworzyć dyrektor Zespołu Szkół w Nałęczowie. Program nauczania mają opracować polskie i ukraińskie uniwersytety - rozmowy trwają. Zespół Szkół w Nałęczowie, gdzie uczą się młodzi Ukraińcy odwiedził dzisiaj konsul generalny Ukrainy.
23 Gru 2012
Dział: Szkoły

Szkolna Kasa Oszczędności to gwarancja mej przyszłości

Tak brzmi temat przewodni konkursu na "Projekt kalendarzyka dla dzieci na 2013 rok" organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyły: Małgorzata Rzeźnik(kl. I a Publiczne Gimnazjum w Garbowie), Aleksandra Wójcik (kl. V, Szkoła Podstawowa w Bogucinie) i Patrycja Jóźwiak (kl. IV, Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej).
23 Gru 2012
Dział: Szkoły

Co słychać u nałęczowskich przedszkolaków?

Jeszcze niedawno witałyśmy dzieci rozpoczynające pierwszy lub kolejny rok szkolny w Przedszkolu im. A. Żeromskiego w Nałęczowie, a już razem z nimi wspominamy wydarzenia przedszkolne. Wśród najmłodszych dzieci pierwsze dni w przedszkolu wywoływały najwięcej emocji, co wiązało się najbardziej z obawami trzy- i czterolatków przed rozstaniem z rodzicami. Stopniowo "maluchy" poznawały nowe miejsce i okolice…
23 Kwi 2012
Dział: Szkoły

Studenci - licealistom

W ramach IX edycji programu Express Your Knowledge organizowanego (w lutym i marcu) przez AIESEC m.in. w nałęczowskich liceach, wolontariusze - praktykanci, pochodzący z różnych stron świata poprowadzili warsztaty w języku angielskim. Projekt ma na celu dostarczenie uczniom nowych umiejętności językowych, zachęcenie ich do podejmowania działań związanych z rozwojem osobowości i dialogiem międzykulturowym.
23 Kwi 2012
Dział: Szkoły

Wokół Andriollego

Uczniowie drugich klas gimnazjów mają za zadanie przygotować i zrealizować wybrany projekt edukacyjny, obrazujący ich aktywność i kreatywność. Będzie on odnotowany na świadectwie ukończenia szkoły. Gimnazjaliści z Nałęczowa realizują w tym roku szkolnym projekty związane z życiem i twórczością Michała Elwiro Andriollego, który niedługo stanie się oficjalnie patronem gimnazjum. Projekty edukacyjne przygotowywane pod okiem nauczycieli…
23 Kwi 2012
Dział: Szkoły

Moje gimnazjum

Komitet Organizacyjny I Zjazdu Absolwentów Gimnazjum ogłasza konkurs literacki pt.: "Moje gimnazjum - wspomnienia w oczach absolwenta"
23 Kwi 2012
Dział: Szkoły

Gimnazjum dostaje imię...

13 lat minęło od powołania do życia gimnazjów, 10 lat od ukończenia szkoły przez pierwszych absolwentów. Historia niby krótka, a tak wiele się działo. W latach 1999/2000 i 2000/2001 gościliśmy w Szkole Podstawowej w Nałęczowie i byliśmy samodzielną jednostką oświatową. Od 1 września 2001 roku Gimnazjum w Nałęczowie weszło w skład Zespołu Szkół im. Z.…
23 Kwi 2012
Dział: Szkoły

Dzień "Drzwi otwartych" w "Chmielewskim"

Wiosna, w coraz większym stopniu dająca o sobie znać, jest także zwiastunem zbliżających się egzaminów gimnazjalnych. Koniec trzyletniej nauki w gimnazjum oznacza dla młodego człowieka i wspierających go rodziców konieczność wyboru dalszej edukacyjnej drogi. Wiadomo, że wybór ten nie jest łatwy. To od niego w końcu zależy przyszłość każdego młodego człowieka. Społeczność Zespołu Szkół im.…
23 Sty 2012
Dział: Szkoły

Co nas uskrzydla?

Co nas uskrzydla? Jak sięgnąć po gwiazdkę z nieba? Na te i podobne pytania, próbowałyśmy sobie odpowiedzieć podczas Weekendu Pełnego Niespodzianek, zorganizowanego w Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie w dniach od 16 do 18 grudnia 2011r.