Napisane przez  red
19
Lis
2013

Polska w oczach obcokrajowców

Gimnazjum w Sadurkach rozpoczęło we wrześniu 2012 r. realizację projektu zatytułowanego „Polska w oczach obcokrajowców”. Jest on prowadzony w ramach programu English Teaching, zorganizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Fundację „Nida”.

Zadaniem uczniów zaangażowanych w ten projekt jest uzyskanie opinii obcokrajowców z różnych państw na temat naszego kraju. W tym celu kilkuosobowe grupy uczestników, pod opieką nauczyciela, spotykają się z cudzoziemcami przebywającymi w Polsce i przeprowadzają wywiady na ten temat. Rozmowy prowadzone są w języku angielskim, w miłej, nieformalnej atmosferze i odbywają się w pizzeriach w Lublinie na Starym Mieście, i w Nałęczowie. Do tej pory miały miejsce cztery z planowanych ośmiu spotkań. Wypowiedzi obcokrajowców są rejestrowane za pomocą kamery oraz dyktafonu. Materiały uzyskane w ten sposób zostaną wykorzystane do napisania artykułu oraz do nakręcenia filmu fabularno-dokumentalnego.

W realizacji filmu istotną rolę będzie stanowiła również muzyka. W tym celu grupa uczniów podjęła się nauki gry na gitarze. Zakończenie projektu planuje się na grudzień 2013 roku. Podczas uroczystości wieńczącej działania związane z jego realizacją odbędzie się pokaz filmu, podzielenie się doświadczeniami nabytymi w trakcie pracy oraz wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych uczniów. Praca nad projektem przynosi bardzo dużo satysfakcji i radości uczniom oraz nauczycielom. Spotkania z obcokrajowcami są bardzo motywujące do nauki języka angielskiego, pokazują realną przydatność tej umiejętności. Jednocześnie uczniowie mają możliwość odbycia podróży do interesujących miejsc w Lublinie i Nałęczowie. Nabywajątakże i rozwijają inne umiejętności, takie jak: nauka gry na gitarze, montaż filmu, obsługa kamery, pisanie artykułu, sztuka aktorska.

(0 głosów)