Napisane przez  ES
19
Lis
2013

Święto Edukacji i ślubowanie pierwszaków

14 października w Szkole Podstawowej w Sadurkach miała miejsce podwójna uroczystość: Dzień Edukacji Narodowej oraz przyjęcie pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej.

Akademię rozpoczął dyrektor Grzegorz Filip, który powitał zebranych, a następnie złożył serdeczne życzenia obecnym i emerytowanym pracownikom szkoły. Zgodnie z tradycją, w tym szczególnym dniu świętowali wszyscy, którzy brali udział w kształceniu i wychowaniu kolejnych pokoleń.

Pierwszoklasiści, odświętnie ubrani, zaprezentowali licznie zebranym gościom program artystyczny przygotowany pod opieką wychowawczyni Beaty Babickiej, po którym złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły, a dyrektor Grzegorz Filip symbolicznym ołówkiem pasował ich na pełnoprawnych uczniów. Dopełnieniem ślubowania było wręczenie dyplomów pasowania na ucznia i poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W drugiej części uroczystości członkowie szkolnej grupy teatralno-wokalnej „Elfik” pod kierunkiem Elżbiety Sobieraj i Katarzyny Lewandowskiej przedstawili humorystyczną inscenizację – „Jeden dzień z życia nauczyciela”. Krótka i zabawna historyjka uświadomiła wszystkim, że praca nauczyciela, wymagająca wielu wyrzeczeń i trudu, daje wielką satysfakcję. Po części oficjalnej nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły wspólnie z rodzicami spędzili miłe chwile przy kawie i pysznych wypiekach przygotowanych przez Radę Rodziców.

PRZEDSZKOLAKI W SADURKACH

Punkt przedszkolny działający przy Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Sadurkach w roku szkolnym 2013/2014 liczy 22 dzieci, w tym 16 dziewczynek i 6 chłopców. Uczęszczają do niego dzieci urodzone w roku 2009 – 17 i 2010 –5 z Sadurek i okolic.

(0 głosów)