Napisane przez  Agnieszka Rozpędowska
19
Lis
2013

Integracja w hiszpańskim stylu

23 października br. w Przedszkolu „Kolorowe Kredki”,odbyło się pierwsze w historii tej placówki „Pasowanie na Przedszkolaka”. Uroczystość miała charakter pikniku integracyjnego w stylu hiszpańskim i była niezapomnianym przeżyciem dla dzieci, rodziców i pracowników. Przygotowania do tej ważnej imprezy przedszkolnej trwały od początku października i zaangażowane w nie były nie tylko dzieci wraz z paniami, ale i rodzice.

Na początek przedszkolaki przedstawiły krótką część artystyczną. A miały się czym pochwalić –były wierszyki, piosenki, taniec w parach. Hiszpańskie paso doble oraz gorące flamenco grane przez dzieci na bum-bum rurkach wywołały owację na stojąco.

Po występach nadszedł moment na część oficjalną –dyrektor ds. pedagogicznych Kasia Jędruchniewicz kolorową kredką pasowała na przedszkolaka każdego malucha, a dyrektor przedszkola Agnieszka Rozpędowska rozdała dyplomy oraz drobne upominki. Następnie wszystkie maluchy złożyły uroczystą przysięgę, powtarzając głośno słowo „Przyrzekamy!” i przypieczętowały to odciskiem swojego paluszka na pamiątkowej tablicy.

Po pasowaniu wielką furorę zrobiła cukierkowa piniata. Tatusiowie ze swoimi maluszkami próbowali sił w jej rozbiciu, co wcale nie było prostym zadaniem. Ale udało się! Z piniaty, ku radości wszystkich zgromadzonych, wysypało się mnóstwo słodkości. I właśnie tym cukierkowym akcentem przeszliśmy do zabaw, konkursów i kulinarnych wyczynów w stylu hiszpańskim.

Rodzice wraz z dziećmi mieli okazję nauczyć się malować twarze, tworzyć przeróżne rzeczy z balonów i wspólnie uczestniczyć w zabawach i tańcach integracyjnych. W tym czasie, w kuchni trwało hiszpańskie szaleństwo. Mali kucharze z pomocą rodziców przygotowywali tapas, guacamole i lemoniadę. Wszyscy oczywiście mieli okazję spróbować tych południowych smakołyków.

Połączenie uroczystości pasowania na przedszkolaka z piknikiem integracyjnym w stylu hiszpańskim, było dla nas wszystkich, okazją do poznania kultury, zwyczajów i kuchni tego europejskiego kraju. Myślę, iż to miłe wspólne popołudnie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, pracowników i zaproszonych gości.

Ole!

(0 głosów)