Napisane przez  Maciej Kudelski
06
Lis
2013

Czysty Nałęczów

Już po raz drugi Członkowie Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” zorganizowali akcję, mającą na celu uświadomienie uczniom nałęczowskich szkół, jak niewielki nakład wysiłku jest potrzebny, by ich otoczenie było czyste i przyjemne.

4 października br. uczniowie, mieszkańcy i przedstawiciele Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” zabrali się do wspólnego sprzątania nałęczowskich wąwozów. Cel, jakim było oczyszczenie nałęczowskich wąwozów, został oczywiście osiągnięty. Udało się jednak dokonać jeszcze jednej ważnej rzeczy – zaszczepiono w zgromadzonych wolontariuszach chęć dbania o środowisko i odpowiedzialność za miejsce, w którym żyjemy, a to, mamy nadzieję, zaowocuje w przyszłości zielonymi trawnikami, krystaliczną wodą oraz czystym i zdrowym powietrzem. Trudy i przede wszystkim chęci do pracy wszystkich uczestników zostały nagrodzone smakowitymi, skwierczącymi kiełbaskami, które wspólnie piekliśmy nad rozpalonym ogniskiem.

Akcja Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” nie odbyłaby się bez pomocy: senatora RP Stanisława Gogacza, burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka, sołtysa Kolonii Nałęczów Alicji Kudelskiej oraz dyrekcji, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie.

(0 głosów)