Napisane przez  ROM
22
Lut
2010

Jubileuszowy bieg

Już po raz 15 rozegrano w Nałęczowie Bieg Sylwestrowy "Nałęczów – Sao Paulo", pomysłodawcą którego był przed laty Stanisław Marzec, startujący również w tym biegu.

Formuła zawodów nawiązuje do słynnego na cały świat biegu w brazylijskim Sao Paulo, który rozgrywany jest już od 84 lat. Malownicza trasa wiodła alejkami Parku Zdrojowego nałęczowskiego kurortu, w tle rozbłysku sztucznych ogni, fajerwerków, wśród okrzyków kuracjuszy i mieszkańców Nałęczowa. Jak zwykle start nastąpił 10 minut przed północą w noc sylwestrową, a uczestnicy przybiegli na metę już w 2010 roku.

Była to ostatnia europejska impreza sportowa w mijającym roku i jednocześnie pierwsza w nowym roku. Zawodnicy występujący w biegu głównym mieli do pokonania dystans 6700 m. Wśród mężczyzn najszybciej pokonał tę trasę Ołeksandr Matwijczuk (Ukraina) – z czasem 21.55 minut,wyprzedził o 6 sekund swego rodaka Jurija Grystaka. Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów), który przed rokiem triumfował, przybiegł jako czwarty z czasem 24.02.

Również wśród kobiet dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki z Ukrainy. Na dystansie jednego okrążenia – 1677 metrów – spośród kobiet do 35 lat, pierwsze miejsce zajęła Gabriela Gołębiowska z Wąwolnicy, ubiegłoroczna maturzystka z Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, która dwa lata wcześniej jako juniorka również zajęła pierwsze miejsce.
Pierwszy wśród mężczyzn na dystansie jednego okrążenia był Witalij Jaszczuk, w biegu niepełnosprawnych Krzysztof Misiurek (Start Lublin).

Najstarszą uczestniczką nałęczowskiej imprezy była Anna Paszkiewicz. Licząca 83 lata mieszkanka Stalowej Woli wystartowała już trzeci raz w sylwestrowym biegu.

Organizatorami imprezy byli: burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek i Nałęczowski Ośrodek Kultury, którzy zapewnili również atrakcje dla kibiców. Zaraz po biegu odbyło się losowanie odtwarzaczy DVD i nagrody głównej – telewizora. Szczęście w losowaniu uśmiechnęło się do: p. Ździebko, p. Grajper, p. Gmiterczuk i p. Wiertla. Gratulujemy!

Wyniki XV Biegu Sylwestrowego ogłoszone zostały w Starej Aptece, gdzie znajdował się sztab organizacyjny. Dekoracji pamiątkowymi pucharami zwycięzców dokonał burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek.
– Do zobaczenia za rok! – tak żegnali się ze sobą zwycięzcy i uczestnicy biegu.

autor: ROM
(0 głosów)