Napisane przez  gol
19
Lis
2009

Walczą o mistrzostwo

Trampkarze Cisów Nałęczów

Od sierpnia trwają przygotowania Trampkarzy Starszych, 14-, 13- i 12-letnich zawodników klubu LKS CISY Nałęczów, do rozgrywek Lubelskiej Ligi Piłki Nożnej sezonu 2009/1010. Drużyna została wzmocniona kilkoma utalentowanymi chłopcami z pobliskich okolic, w tym z Wojciechowa i Miłocina.

Zawodnicy ciężko trenowali, mając świadomość konieczności utrzymania dobrej formę przez całą rundę. Okazało się, że do Lubelskiego ZPN zgłosiło się wiele drużyn i Liga została podzielona na 2 grupy, pojawiło się klika nowych drużyn i "zniknęło" część dotychczasowych znanych przeciwników. Tym samym rozgrywki niosły nowe wyzwania i szereg niewiadomych. Do grupy Cisów trafiły drużyny: Czarni Dęblin, MKS Firlej, Amator Rososz, Konopnica, KKS Niemcy, Garbarnia Kurów, Stal Poniatowa. Początek dla Nałęczowa był smutny. Po naprawdę dobrym piłkarsko meczu, ulegli skutecznym piłkarzom Dęblina. Kolejne mecze były już wygrane, poza jednym, na wyjeździe w Rososzu. - Młodzi trampkarze nie myślą nawet o innym wyniku jak tylko wygrana - mówi kapitan Cisów, Maciej Pietrak. - Wielu chłopców zrobiło duże postępy w swoim rozwoju piłkarskim. Stali się bardziej dojrzali i bardziej odpowiedzialni" - komentuje przyjaciel drużyny po zwycięskim meczu z Niemcami 6:2. Na wyróżnienie zasługuje nowy zawodnik, Sebastian Janicki, dzięki któremu drużyna poczuła wsparcie i pewniej gra zespołowo. Wzmocnił drużynę po odejściu głównego napastnika Marcina Michotę, który został wypożyczony do Motoru Lublin.

- Najbardziej cieszy mnie jak moja drużyna spełnia postawione cele szkoleniowe, dla mnie nie wynik się liczy, a dobrze rozegrany piłkarsko mecz oraz satysfakcja z gry wśród piłkarzy. Jeśli zawodnicy będą czuć przyjemność z grania w piłkę, podkreślam z grania, a nie kopania, to wszystko przełoży się na pozytywne wyniki i ich rozwój piłkarski w przyszłości. Widzę potencjały w wielu zawodnikach i wierzę, że mają szansę gry w najlepszych drużynach. Aby to osiągnąć muszą systematycznie trenować i dążyć do wymarzonego celu - mówi trenerka, Anna Jędrzejewska.

W czasie rozgrywek forma piłkarzy jest podtrzymywana poprzez treningi. Obywają się z one reguły trzy razy w tygodniu w: poniedziałki, środy, piątki na stadionie Cisów. Wśród chłopców jest duża rotacja, najwytrwalsi zostają. Nie mniej jednak wszyscy chętni do grania w piłkę nożną są zawsze mile widziani, bo Trampkarze tworzą sympatyczny zgrany i otwarty zespół. W następnej gazecie zostaną zaprezentowane wizerunki poszczególnych zawodników.

(GOL)


Kadra LKS Cisy Nałęczów:

Jakub Węgrowski (bramkarz), Artur Mirosław (bramkarz) - nowy zawodnik, Maciej Pietrak (obrońca/pomocnik) - kapitan, Sebastian Janicki (pomocnik/napastnik), Michał Jarosiński (obrońca), Mateusz Jarosiński (obrońca), Jakub Nowak (obrońca), Aleksander Rząd (obrońca/pomocnik), Daniel Kędra (pomocnik), Kavi Seweryn (pomocnik), Jakub Durak (napastnik), Damian Czapik (pomocnik/ napastnik), Patryk Walczak (obrońca/ pomocnik), Mariusz Szostek (pomocnik), Jan Patyra (pomocnik), Wawrzyniec Kopiński (napastnik), Bartek Bielak (pomocnik) - nowy zawodnik, Kamil Ozimek (pomocnik) - nowy zawodnik, Kacper Misztal - nowy zawodnik, Szymon Malczyński - nowy zawodnik

Trener: Anna Jędrzejewska

(0 głosów)