naleczow.pl
Napisane przez  NOK, naleczow.pl, red Dział: Felietony, opinie, etc
13
Lis
2020

Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości:

O 10:30 w Kościele Parafialnym w Nałęczowie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny po zakończeniu której przedstawiciele Samorządu złożyli kwiaty w miejscu upamiętniającym bohaterów poległych w walkach o niepodległość - na cmentarzu parafialnym w Nałęczowie.

Serdecznie zachęcamy Mieszkańców Gminy Nałęczów do uczczenia Święta Niepodległości poprzez wywieszenie flag narodowych.

 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nałęczów,
Święto Niepodległości, które obchodzimy w dniu 11 listopada jest również dniem pamięci patriotów z Nałęczowa, ponieważ ojcowie i dziadkowie naszych mieszkańców także walczyli o wolność Ojczyzny.
Odzyskanie niepodległości było oczekiwane przez kilka pokoleń Polaków dlatego warto manifestować patriotyzm, pamiętać o tradycji i dobrych wzorach. "Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek"… Dzisiaj te słowa nabierają ponownie szczególnego znaczenia kiedy pandemia ogranicza naszą swobodę. Właśnie teraz my również przechodzimy test solidarności i odpowiedzialności społecznej. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców zdecydowaliśmy, aby tegoroczne obchody miały wymiar symboliczny z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. Zachęcam Was do udziału w mszy świętej za Ojczyznę oraz śledzenia w Internecie okolicznościowego programu artystycznego, który został przygotowany przez Nałęczowski Ośrodek Kultury.
Mimo tej trudnej sytuacji, zróbmy wszystko aby 11 listopada był świętem radosnym i wyjątkowym. Celebrujmy niepodległość, wywieśmy flagi, wsłuchajmy się we wspomnienia powstańców, zapalmy znicz w miejscach pamięci.
Cześć i chwała bohaterom !
Wiesław Pardyka, Burmistrz Nałęczowa

 

W ramach obchodów Święta Niepodległości, NOK udostepnił zapis Koncertu Patriotycznego: "Listy z frontu sercem pisane"

Występują:
Małgorzata Szpunar - wokal
Rafał Czarnacki - fortepian
Aktorzy "Teatru Młodzi Duchem" oraz zaproszeni goście - recytacja listów i poezji.

https://www.youtube.com/watch?v=2cZD-RrKF6c

(0 głosów)