Napisane przez  DU
19
Kwi
2009

Fundusze unijne dla zrównoważonego rozwoju

Podnoszenie jakości środowiska naturalnego, zmniejszanie rozwarstwienia społecznego, wyrównywanie szans, przeciwdziałanie marginalizacji i dyskryminacji - to tylko niektóre cechy zrównoważonego rozwoju. Organizacje pozarządowe, lokalne samorządy oraz lokalne grupy działania z całego kraju, zainteresowane realizacją projektu w tym zakresie, mogą skorzystać z usług Punktu Doradczego. 

Doradztwo świadczone jest w zakresie projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach funduszy unijnych na lata 2007 - 2013, a szczególnie w ramach PO KL, PROW i Regionalnych Programów Operacyjnych. Bezpłatne usługi świadczone są w zakresie:

  • określania możliwych źródeł finansowania projektów,
  • doradzania na etapie tworzenia aplikacji konkursowych,
  • rozwiązywania problemów pojawiających się podczas realizacji projektu.

Punkt Doradczy prowadzony jest przez Łącznika Branżowego ds. Funduszy Strukturalnych w ramach realizowanego przez Polską Zieloną Sieć projektu "Fundusze Europejskie dla NGO w praktyce". 

Z bezpłatnej pomocy można skorzystać kontaktując się z doradcą Pawłem Antoniewiczem drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), poprzez Skype (paweldfe) od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00 oraz telefonicznie w poniedziałki w godz. 11:00- -15:00 - tel.(071) 3430849, 3445948, 3436035, 508801850. Kontakt osobisty możliwy jest po wcześniejszym umówieniu telefonicznym w siedzibie Dolnośląskiej Fundacji Ekorozwoju - ul. Białoskórnicza 26, Wrocław. 

Więcej informacji na stronach: www.zielonasiec.pl, www.ekoprojekty.pl, www.eko.wroc.pl. Projekt finansowany jest w ramach konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na przeprowadzenie działań informacyjno- promocyjnych dotyczących Funduszy Europejskich. Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna. 

Dorota Ulikowska
(0 głosów)