Napisane przez  g
19
Kwi
2009

Kobiety przy piłce

Dwa lata Nałęczów musiał czekać na powrót piłki nożnej kobiet do miasta. Niestety krótkie było to widowisko, bo jednodniowe, ale za to na wysokim poziomie. W hali ZS im. Chmielewskiego w Nałęczowie w tzw. Ekonomiku, na zaproszenie byłych piłkarek Cisów Nałęczów: Anny Jędrzejewskiej oraz Joanny Paprockiej (nauczycielek z tej szkoły), spotkały się drużyny z II ligi kobiet województwa lubelskiego oraz mazowieckiego, by zagrać Turniej o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Mariana Rapy. 

W sumie 70 piłkarek (podzielonych na 8 drużyn) rywalizowało w dwóch grupach systemem każda z każdą. Na parkiecie pozostawiły pot i niejednokrotnie łzy po stracie bramek. A było co oglądać, bo padło aż 52 gole.
Dziewczyny zachwycały nienaganną techniką, dryblingiem oraz wolą walki. Były wśród nich reprezentantki kadry województwa lubelskiego oraz kadrowiczki Polski U-15. 

Kto w ten dzień odwiedził halę sportową, nie miał czego żałować. Rywalizacji dziewcząt towarzyszyły występy grupy tanecznej dziewcząt z Nałęczowskiego Ośrodka Kultury oraz liczne konkursy prowadzone przez organizatorki. 

Turniej został objęty patronatem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Poza tym impreza była wspierana finansowo przez miejscowe instytucje: ZL Uzdrowisko Nałęczów, Piekarnię M. i K. Zubrzyccy, Bank Spółdzielczy w Nałęczowie, Nałęczowską Spółdzielnię Handlową, Nałęczowskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji, Nałęczowski Ośrodek Kultury oraz gospodarzy ZS im. Chmielewskiego w Nałęczowie. Puchary, statuetki, dyplomy i nagrody najlepszym drużynom oraz wyróżnionym zawodniczkom w imieniu prezesa LZPN wręczyły Małek i Joanna Paprocka. Podziękowania zostały skierowane także w stronę wszystkich sponsorów, sędziów i kibiców. 

(GOL)
(0 głosów)