Rowerem po Rumunii (4)

Przy okazji, może kilka słów o tradycyjnym menu, jakie można spotkać w miejscowych barach i restauracjach. Żyjąc od wieku na pograniczu, czy to Wschodu z Zachodem, czy strefy wpływów wielkich imperiów: tureckiego, rosyjskiego bądź austrowęgierskiego, Rumuni nauczyli się czerpać z wielu tradycji, a zapewne najlepszym tego przykładem jest kuchnia.

Dział: Sport

Wrócili z pucharem

Nasi chłopcy z Cisów Nałęczów zrewanżowali się za miejscowe zawody w Nałęczowie i nie pozostawili żadnych wątpliwości, kto powinien zdobyć puchar "OPOLANIN CUP 2009". W Wojewódzkim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików Starszych (rocz.1996 i młodsi) "Opolanin Cup 2009" w Opolu Lubelskim (15 marca 2009 r.) rywalizowały ze sobą drużyny: Opolanin Opole Lub. I, Opolanin Opole Lub. II, Cisy Nałęczów, Granit Bychawa, Lewart Lubartów, Wodniak Piotrawin, Żyrzyniak Żyrzyn, POM Piotrowice oraz Stal Poniatowa, Stróża (oba ostatnie poza turniejem, bo przyjechali z rocz.'95).

Dział: Sport

Król strzelców na pocieszenie

W II Turnieju Halowym o Puchar Prezesa LKS CISY Nałęczów chłopców rocznika '95 i młodszych brało udział sześć drużyn: gospodarze LKS CISY Nałęczów, Sławin Lublin, Sygnał Lublin, Granit Bychawa, Stal Poniatowa (zeszłoroczny zwycięzca), Opolanin Opole Lubelskie. 

Dział: Sport

Kobiety przy piłce

Dwa lata Nałęczów musiał czekać na powrót piłki nożnej kobiet do miasta. Niestety krótkie było to widowisko, bo jednodniowe, ale za to na wysokim poziomie. W hali ZS im. Chmielewskiego w Nałęczowie w tzw. Ekonomiku, na zaproszenie byłych piłkarek Cisów Nałęczów: Anny Jędrzejewskiej oraz Joanny Paprockiej (nauczycielek z tej szkoły), spotkały się drużyny z II ligi kobiet województwa lubelskiego oraz mazowieckiego, by zagrać Turniej o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, Pana Mariana Rapy. 

logo gazeta naleczowska

reklama