Napisane przez  Renata Koput- dyrektor SP, Anna Pardyka
19
Lis
2013

Drzewce - sprawy szkolne

Porcja radości na początek roku szkolnego w Drzewcach

SZKOLNA GALERIA

Szkoła Podstawowa w Drzewcach – ta sama od lat, choć w obecnym roku szkolnym nieco inna. Odmieniona wystrojem korytarzy przyozdobionych pięknymi, robiącymi profesjonalne wrażenie pracami plastycznymi, które przykuwają uwagę. Dopiero spojrzenie na podpisy: Natalia Kałdonek, kl. VI, Sandra Rojek kl. VI, Ilona Watras kl. V uświadamia, że wykonały je dzieci. A ich praca to efekt zajęć prowadzonych przez naszą nauczycielkę Małgorzatę Jakubczyk, realizowanych przez szkołę w ubiegłym roku szkolnym w ramach projektu „W trosce o lepszą przyszłość”.

MAMY ŚWIETLICĘ

Kolejną nowością w SP w Drzewcach jest świetlica szkolna. Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i uczniów uruchomiliśmy, własnym staraniem, świetlicę zapewniającą opiekę dzieciom do godz. 14.30. Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli mogą bezpiecznie oczekiwać na swych rodziców i opiekunów spędzając czas w ciekawy sposób: relaksując się i rozwijając się jednocześnie.

Dzięki sukcesom naszych uczniów w dziedzinie oszczędzania i szczególnemu zaangażowaniu opiekunki SKO Ewy Depty oraz hojności Baku Spółdzielczego w Nałęczowie, od którego w ramach nagrody otrzymaliśmy talony prezentowe, udało się nam wyposażyć nową świetlicę w niezbędne gry, puzzle, malowanki itp. Dostarczają one naszym podopiecznym wiele radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy. Wspomniane talony prezentowe okazały się również strzałem w dziesiątkę w odniesieniu do potrzeb biblioteki szkolnej. Dzięki nim zakupionych zostało 21 książek, które odpowiadają zarówno gustom młodych czytelników, jak i ich potrzebom rozwojowym.

KSIĄŻKOMANIA

Wydarzeniem w życiu szkoły było również spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem. Efekt spotkania – niebywały dotąd zapał uczniów do czytania! Prawie wszystkie z książek tego pisarza, zakupione przez Radę Rodziców, jak i książek zakupionych za talony prezentowe rozeszły się wśród dzieci „na pniu” – błyskawicznie w ciągu jednego dnia!

Dzieci rezerwowały sobie poszczególne egzemplarze książek, w przypadku niektórych tytułów potworzyły się nawet „społeczne kolejki” –umawiają się między sobą kto po kim wypożycza. Wielu pyta o nowo zakupione książki, a ich w bibliotece nie ma, bo są ciągle w czytaniu… Słysząc narzekania (i słuszne) na niski poziom czytelnictwa w Polsce, czy mając w pamięci nawet podczas ubiegłego roku szkolnego ponawiane przez władze centralne próby likwidacji bibliotek szkolnych, warto mieć świadomość, że dzieci chcą czytać. Trzeba im tylko stworzyć ku temu warunki i cieszyć się z widoków, czasem dech zapierających, np. szóstoklasistki wychodzącej z biblioteki w podskokach z radością na twarzy i z nową książką ulubionego pisarza w ręce –trzymaną w geście triumfalnym. Albo drugoklasistki przytulające do siebie nowe książki o zwierzątkach – lulające i całujące je czule… Również chłopcy z klas starszych znajdująw bibliotece szkolnej coś dla siebie i pytają nawet o więcej… Oby więcej takich widoków! A będą, jeśli trafią do szkoły nowe, wartościowe, ładnie wydane i jeszcze pachnące drukarnią książki –również ich zapachem dzieci potrafią się zachwycać…

DZIEJE SIĘ

  • Początek nowego roku szkolnego wypełnił się również naszymi cyklicznymi działaniami: wrześniowymi porządkami na cmentarzyku wojennym w Drzewcach w kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej, o czym przypominała również gazetka szkolna przygotowana przez p. Ewę Pyśniak.
  • Jak co roku w Dzień Chłopaka uczniowie klasy V z wychowawcą Józefem Śledziem przygotowali dyskotekę, na której uczniowie klasy czwartej zostali przyjęci do grona „starszaków”. W trakcie konkursów dzieci z klasy czwartej musiały wykazać się wiedzą, odwagą, pomysłowością i udowodnić, że są gotowe do nauki w drugim etapie edukacyjnym. Słodki poczęstunek zapewnili rodzice z klas V i VI.
  • W październiku świętowaliśmy Dzień Papieski przygotowany przez AnnęBilińską oraz ślubowanie klasy I, która pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Franczak-Kopińskiej dzielnie przeszła egzamin, jaki zgotowały jej szkolne duszki, w które wcieliły się podczas szkolnego przedstawienia uczennice z Samorządu Uczniowskiego – Weronika Pawłocik i Sandra Rojek. Tego dnia świętowaliśmy też Dzień Nauczyciela. Nasi uczniowie i rodzice z Renatą Siwiec –przewodniczącą Rady Rodziców, złożyli nauczycielom życzenia i wyrazili im swoją życzliwość i podziękowanie. Wyraził je również, wraz z życzeniami, ks. Łukasz Stasiewicz podczas mszy świętej.

My, nauczyciele, również dziękujemy za serdeczność nam w dniu naszego święta okazaną oraz dziękujemy za dotychczasową z Rodzicami i środowiskiem, z Bankiem Spółdzielczym na czele, współpracę. Dzięki niej powodów do wspólnej radości i satysfakcji będzie zapewne jeszcze wiele.

WSPOMINAMY TRENING Z MISTRZYNIAMI

W naszej szkole, za sprawą p. Karola Herdy, miało miejsce niezwykłe wydarzenie sportowe. Uczniowie wzięli udział w treningu poprowadzonym przez zawodniczki SPR Lublin: Alinę Wojtas, Katarzynę Wojdat i Weronikę Gawlik –mistrzynie Polski w piłce ręcznej. Zawodniczki pokazały, jak trenują oraz rozegrały pokazowy mecz. Na zakończenie spotkania odpowiadały na pytania uczniów dotyczące życia sportowców, piłki ręcznej oraz rozdawały autografy. Spotkały się też z przedszkolakami. To był dzień (20.05 br.) pełen wrażeń, bo nie zawsze progi naszej szkoły przekraczają mistrzynie.

(0 głosów)
Więcej w tej kategorii: « Zabawa w teatr Sobowtóry »