Napisane przez  MG
23
Kwi
2012

Dzień "Drzwi otwartych" w "Chmielewskim"

Wiosna, w coraz większym stopniu dająca o sobie znać, jest także zwiastunem zbliżających się egzaminów gimnazjalnych. Koniec trzyletniej nauki w gimnazjum oznacza dla młodego człowieka i wspierających go rodziców konieczność wyboru dalszej edukacyjnej drogi.

Wiadomo, że wybór ten nie jest łatwy. To od niego w końcu zależy przyszłość każdego młodego człowieka. Społeczność Zespołu Szkół im. Zygmunta Chmielewskiego w Nałęczowie rozumie stojące przed absolwentem gimnazjum dylematy. W związku z tym w ostatni piątek marca zorganizowano w "Chmielewskim" "Drzwi otwarte".

Ta szkoła z osiemdziesięcioletnią tradycją zaprezentowała się bardzo nowocześnie. Odwiedzający mogli zobaczyć między innymi: pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny (komputery, tablice interaktywne, rzutniki itp.), największą i najnowocześniejszą w okolicy halę sportową, internat oraz strzelnicę. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia uczniowie zaprezentowali interesujący program artystyczny, a młodzież z klas o profilu policyjnym wykazała się na profesjonalnie przygotowanym torze sprawdzającym sprawność fizyczną pod kątem egzaminów do szkół służb mundurowych. Ponadto, wszyscy którzy przybyli zobaczyć tego dnia "szkołę w wąwozach", mogli uczestniczyć w różnorakich pokazach przeprowadzanych przez jej uczniów. Każdy mógł spróbować swoich sił w grach komputerowych z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych na specjalnie przygotowanych stanowiskach, zobaczyć jak wygląda lekcja języka angielskiego z użyciem tablicy interaktywnej, przeprowadzić doświadczenia z zakresu biologii i chemii, przyjrzeć się doskonale wyposażonym pracowniom informatycznym, zobaczyć prezentację umiejętności uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa, uzyskać poradę stylistyczną od przyszłych fryzjerów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej, dowiedzieć się od przyszłych mechaników jak przygotować samochód do podróży, zobaczyć jak wyglądają zajęcia strzeleckie na profesjonalnej sportowej strzelnicy.

W trakcie imprezy odbył się także niezwykle atrakcyjny konkurs językowy dla reprezentacji gimnazjów, sprawdzający ich wiedzę z zakresu języka angielskiego i niemieckiego, którego zwycięzcy i uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Jednym słowem: SUPER! "Chmielewski" zaprezentował się z jak najlepszej strony. Wspaniała atmosfera podczas całego wydarzenia daje wyobrażenie o tym, jak na co dzień wygląda tam praca nauczycieli i młodzieży. Bogate, osiemdziesięcioletnie doświadczenie stale procentuje. Oferta, którą szkoła ma dla absolwentów gimnazjum jest również imponująca. W tym roku można się starać o przyjęcie do klas o następujących profilach kształcenia:

  • Liceum Ogólnokształcące
    • Klasy: policyjno-mundurowa, bezpieczeństwa narodowego, politechniczna i humanistyczna
  • Technikum
    • Klasy: technik ekonomista, technik informatyk, technik obsługi turystycznej, technik teleinformatyk, technik handlowiec
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa
    • Klasa wielozawodowa z możliwością kształcenia w zawodach: kucharza, fotografa, lakiernika, posadzkarza, malarza-tapeciarza, cukiernika, piekarza, fryzjera, krawca, stolarza, elektryka, montera-elektronika, złotnika-jubilera, montera instalacji gazowych, montera instalacji sanitarnych, tapicera, elektromechanika, blacharza samochodowego, rzeźnika-wędliniarza.

Pomimo kryzysu w szkolnictwie, spowodowanego niżem demograficznym, w Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego od czterech lat liczba uczniów stale wzrasta. Fakty świadczą same za siebie. Szkoła odpowiadająca na potrzeby młodych ludzi przyciąga co roku kolejne ich rzesze. "Chmielewski" to gwarancja bezpiecznego rozwoju. Wiosenne "Drzwi otwarte" szkoły pokazały, że jest ona kuźnicą ludzi zaradnych i samodzielnych, którzy myślą o swoim rozwoju.

autor: Marek Gągola
(0 głosów)