Dział: Inne

Limeryki wiosenne

Pewnej Zuzannie w słonecznym maju,
tu, w Nałęczowie było jak w raju.
Wyszła z kąpieli ubrana w pianę,
aż chłopom oczy wyszły przez ścianę.
Lecz ona im na to - baju, baju.

Dział: Inne

Kącik Literacki

Od wiosennego numeru Gazety Nałęczowskiej rozpoczyna działalność Kącik Literacki. Oprócz cyklicznych wierszy i limeryków będziemy starali się zamieszczać teksty nadsyłane przez naszych Czytelników.

Wiersze, limeryki, fraszki, haiku, które podbiją nasze literackie serca, podpisane imieniem i nazwiskiem, będą miały swoje objawienie w GN. Natomiast Czytelnicy, którzy chcą zasięgnąć porady, uwag i spostrzeżeń na temat swoich utworów (pisanych do tej pory do szuflady), mogą je podpisać pseudonimem. Odpowiedź otrzymają na łamach Gazety. Na początek moja fraszka i piosenka Anny Maciążek.

Dział: Inne

U nas pod ochroną

Jeże w poszukiwaniu nowych miejsc do życia Czasem słyszę tylko szelest liści, czasem pies mój staje jak wryty i po krótkim obwąchiwaniu odwraca się i udaje, że nic się nie dzieje, najczęściej jednak widzę go na jezdni - jeża, który, jeśli mamy oboje szczęście, to przechodzi sobie właśnie raźno na drugą stronę ulicy lub żeruje.

Niezłomny ksiądz

Ksiądz Aleksander Miszczuk - kapitan rezerwy Wojska Polskiego, kapelan, dziekan, kanonik, szambelan papieski, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, honorowy członek Klubu Oficerów Rezerwy Ligi Obrony Kraju w Nałęczowie.

4 marca 2012 r., dokładnie w 30. rocznicę śmierci śp. ks. Aleksandra Miszczuka, z inicjatywy nałęczowskiego Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK, odbyło się w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie uroczyste spotkanie modlitewne, połączone z mszą św. w intencji ks. Aleksandra Miszczuka - koncelebrowaną przez proboszcza parafii ks. kan. mgr Marka Czerko.

logo gazeta naleczowska

reklama