Napisane przez  MM
23
Sty
2012

Co nas uskrzydla?

Co nas uskrzydla? Jak sięgnąć po gwiazdkę z nieba?

Na te i podobne pytania, próbowałyśmy sobie odpowiedzieć podczas Weekendu Pełnego Niespodzianek, zorganizowanego w Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie w dniach od 16 do 18 grudnia 2011r.

W tym przedświątecznym czasie, uruchomiłyśmy pokłady własnej kreatywności, tworząc prace plastyczne przy użyciu materiałów i narzędzi do scrapbookingu. Wykonywałyśmy Mapy Marzeń, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, świeczniki, ramki na zdjęcia, ozdabiałyśmy lusterka. Oprócz zajęć warsztatowych, na uczestniczki imprezy czekały niespodzianki. Pierwsza z nich - niespodzianka "Ulotna", polegała na wysyłaniu naszych marzeń do nieba przy pomocy lampionów szczęścia. Druga - niespodzianka "Wonna", okazała się podwieczorkiem w uroczej kawiarni "Jaśminowej", w której progach większość uczestniczek Weekendu Pełnego Niespodzianek była pierwszy raz. Zostałyśmy tam bardzo serdecznie przyjęte, oprócz gorącej czekolady z nutką pomarańczową i ciasta kajmakowego, na każdą z nas czekał malutki upominek w postaci uroczego dzwoneczka, przygotowany przez Właścicielkę kawiarni. Ostatnia niespodzianka - "Awizowana" była przygotowana przez Świętego Mikołaja, który dla "cudownych, grzecznych dziewczynek", zostawił paczki w Tajnej Komnacie.

Dodatkową atrakcją imprezy, była profesjonalna sesja fotograficzna. Każda z uczestniczek będzie miała wspaniałą pamiątkę w postaci serii pięknych zdjęć wykonanych przez specjalistów z WiP - Studio. Na zakończenie zajęć wybrałyśmy się do restauracji "Przepiórka" na uroczysty obiad pożegnalny. Nie da się oddać słowami magii spotkań w blasku świec, mocy marzeń i nadziei ukrytych w kolażach z naszymi pragnieniami oraz energii, która wyzwala się w czasie spotkań w kręgu kobiet. Nasz weekend był inspiracją do poszukiwania tego, co uskrzydla w każdym dniu nowego 2012 roku.

autor: Marzena Mitura - wychowawczyni
(0 głosów)