Napisane przez  red
22
Lut
2010

Bezpieczne ferie z Nałęczowianką

Pod takim hasłem przebiegała dwudniowa akcja edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Nałęczów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Puławach Jarosław Łyś oraz Dariusz Jurecki (27 stycznia) objaśniali uczniom szkół podstawowych w: Czesławicach, Nałęczowie i Sadurkach zasady bezpiecznego zachowania się podczas ferii, uprawiania sportów zimowych, zabaw na śniegu. Odpowiadali też na niekiedy bardzo dociekliwe pytania dzieci.


Następnego dnia uczniowie szkół podstawowych w Drzewcach i Piotrowicach gościli mundurowych wykładowców oraz pomysłodawców i organizatorów całej tej akcji: przedstawicieli "Nałęczowianki" oraz współpracującego przy tym projekcie Zakładu Leczniczego "Uzdrowisko Nałęczów".

Dzieci, jak się okazało, są bardzo wdzięcznymi słuchaczami i wiele wiedzą już o bezpieczeństwie, a ten wykład przypomniał im o tych ważnych zasadach.
– Wiem teraz, że z najwyżej ośmiu sanek może być złożony kulig i że nie może go ciągnąć samochód – mówi Marcin. – W ferie będę starał się zachowywać bezpiecznie, wyjeżdżam na narty, wiem, że muszę dla bezpieczeństwa jeździć na nartach w kasku.
Na koniec każdego spotkania organizatorzy obdarowywali każdego ucznia butelką wody mineralnej i opaską odblaskową. To była dla nich wielka frajda, a jeszcze większą było pozowanie do zdjęć (patrz okładka, fot. Paweł Korol), czy obecność na spotkaniu mediów, a szczególnie telewizji.

– Nasza akcja spotkała się z ogromną życzliwością ze strony pana kuratora Krzysztofa Babisza – mówi Szymon Ulkowski, product manager Nałęczowianki. – To ważne dla potencjalnej kontynuacji i rozszerzenia akcji na kolejne szkoły w regionie lubelskim. Akcja nie miałaby szans powodzenia, gdyby nie zaangażowanie dyrekcji wszystkich nałęczowskich szkół. Dzięki ich otwartości i dużej pomocy organizacyjnej mogły odbyć się te spotkania.
Ferie już niebawem, warto pamiętać o bezpieczeństwie naszych milusińskich, szkoła wspiera, ale nie zastąpi w tym rodziców i opiekunów. Życzymy wszystkim udanych, zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.

autor: (RED)
(0 głosów)