Napisane przez  DK
22
Lut
2010

Bal karnawałowy dla maluszków

22 stycznia br. o godzinie 16 sześćdziesięcioro maluchów w wieku od 2 do 8 lat z opiekunami wkroczyło do świetlicy w Internacie "Tęcza" Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego przy ulicy Spółdzielczej w Nałęczowie, gdzie zorganizowano dla nich bal.

Dla wielu maluchów była to ich pierwsza taka zabawa.


Sala udekorowana kolorową siatką (zamontowaną i przywiezioną przez strażaków z Nałęczowa), do której młodzież gimnazjalna poprzypinała gwiazdki, baloniki, choinki i inne ozdoby. Dzieciaczkom same oczy się śmiały. Z dumą prezentowały swoje piękne karnawałowe stroje. Scenariusz zabawy był bardzo bogaty. Wspólne tańce, św. Mikołaj, śnieżynki, elfy tworzyły radosną atmosferę.

Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na dwa dni przed balem zamknięto listę dzieci ze względu na warunki lokalowe. – Dzięki sponsorom: Nałęczowskiemu Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju, Piekarni Zubrzyccy dzieci z Nałęczowa i okolicy mogły skorzystać z poczęstunku oraz cieszyć się słodyczami podarowanymi przez św. Mikołaja – mówi pomysłodawczyni balu Iwona Strojek Ładniak, nauczycielka wychowania fizycznego Gimnazjum w Nałęczowie. – Taka zabawa miała na celu integrację dzieci, rodziców podczas wspólnej zabawy, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie, kultywowanie zwyczaju zabaw karnawałowych i wyrabianie pewności siebie i wiary we własne siły, pokonywanie nieśmiałości.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jego organizacji. Na podkreślenie zasługuje zaangażowanie uczniów klasy I b i dziewcząt z klasy II c w przygotowanie i prowadzenie balu.
O godzinie 20 dzieci i rodzice rozeszli się do domów zachowując miłe wspomnienia.

autor: Dominika Kuś, klasa II C
(0 głosów)