Lut
2009

Ze sportu

Mistrzowie XIV Biegu Sylwestrowego

Sprzyjająca pogoda, nowa trasa i inicjator "Biegów Sylwestrowych Nałęczów - Sao Paulo", zwyciężył w biegu głównym. Stanisław Marzec dystans 6700 m pokonał w 22,14, o włos był od zwycięstwa Daniel Włosik (22,15) z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród pań najszybsza na tym dystansie była Małgorzata Żółkiewska (Uren Łaszczów) z czasem 28,16.

Tradycją biegu sylwestrowego w Nałęczowie jest udział zawodników niepełnosprawnych. Pierwszy był na mecie Jan Lemancewicz (Wilkasy Giżycko) 29.44, drugi Robert Pawłowicz ze Startu Lublin pokonał te trasę w czasie 50.38, trzeci Zbigniew Stefanek. 82 -letnia zawodniczka Anna Paszkiewicz ze Stalowej Woli zajęła 5. miejsce (21;39). Na dystansie 1677 m triumfowali: Anna Żurawska z Lublina (07,56) oraz Paweł Wosik z Ostrowca (06,02). Gospodarzy reprezentowali: szósty w biegu głównym Stanisław Terentowicz z Agro Natura Nałęczów ( 23,07), 9. Bartosz Kowalczyk ( 25,36) oraz 25. Leszek Juś (34,04). Gratulujemy wszystkim zawodnikom, słowa uznania dla sztabu ludzi, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów.

(red)

Mistrz Nałęczowa

Już po raz szesnasty wyłoniono Mistrza Nałęczowa w brydżu sportowym. Do klasyfikacji końcowej zaliczono 30 najlepszych wyników spośród 52 turniejów rozegranych w 2008 r. Turnieje odbywają się w każdy wtorek w Pałacu Małachowskich. Kilka rozegrano także w Karczmie Nałęczowskiej i w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.

Mistrzem Nałęczowa został Marcin Pawłowski. Drugie miejsce zajął Dariusz Pawłowski, a trzecie Leszek Zagozdon z Poniatowej. Kolejne miejsca zajęli: 4. Andrzej Orłowski; 5. Zbigniew Strzyżyński; 6. Zdzisław Rusek (Poniatowa); 7. Bolesław Kręgiel (Poniatowa); 8. ex aequo Jerzy Kąkiel (Puławy) i Witold Wierzejski; 10. Tadeusz Kosikowski (Poniatowa). Dalsze miejsca Nałęczowian to: 11. Tomasz Pawłowski; 13. Marek Wywiórka; 14. Janusz Góra; 19. Krzysztof Podkowiński; 27. Grzegorz Wójcik; 29. Helena Wierzejska. Wśród młodzieży szkolnej najwyżej zostały sklasyfikowane: Maria Duńska i Agnieszka Strzyżyńska z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie. W mistrzostwach wzięło udział 75 zawodników.

(red)

Liga bez Cisów

W sezonie 2008/2009 do rozgrywek ligowych w brydżu sportowym nie zgłoszono drużyny Cisów Nałęczów. Dariusz i Marcin Pawłowscy, Andrzej Orłowski oraz Zbigniew Strzyżyński występują gościnnie w III ligowej drużynie OSiR Poniatowa.

(red)

Jubileusz LZBS

Miło nam donieść, że z okazji 50 - lecia Lubelskiego Związku Brydża Sportowego Zbigniew Strzyżyński i Andrzej Orłowski za zasługi w upowszechnianiu i rozwoju brydża sportowego otrzymali Brązowe Odznaki Polskiego Związku Brydża Sportowego. Zbigniew Strzyżński otrzymał również Medal 50-lecia LZBS. Gratulujemy!

(red)

Szkolni strzelcy

Aleksandra Bukała, Butryn Monika, Jędrys Łukasz i Stasiak Grzegorz z LO w ZS nr 1 w Nałęczowie zajęli 9 miejsce na 20 startujących drużyn z województwa lubelskiego. Najlepszym strzelcem okazał się Jędrys Łukasz z pistoletu sportowego. Uzyskał 180 pkt. na 200 możliwych.
Podopieczni Andrzeja Pikora brali udział w Wojewódzkich Zawodach Strzeleckich Szkolnej Ligi Strzeleckiej z broni kulowej na strzelnicy sportowej ZS Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie.

(AJKIP)

Niedługo piłkarska wiosna

Cisy Nałęczów ukończyły jesienną serii rozgrywek na drugim miejscu z 34 pkt. To dobrze wróży na rundę wiosenną. Tyle samo punktów ugrała Wieniawa Lublin. Pierwszy zespół tabeli klasy okręgowej Motor II Lublin (40 pkt) wskoczył na miejsce Koziołka Lublin, który wycofał się z rozgrywek przed sezonem. Pierwsze mecze zaplanowano na weekend 28-29 marca.
Cisy Nałęczów zagrają z Wieniawą Lublin.