Napisane przez  WDŁ
19
Kwi
2009

Otwarte serca

Komisja Socjalno-Bytowa, działająca w Rejonowym Oddziale Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Nałęczowie (Maria Rzeczyca, Irena Samoń i Aleksander Kowalski), zorganizowała 11 XII 2008 r. spotkanie przedświąteczne dla seniorów, w przedziale wiekowym 80 - 90 lat. Spotkanie odbyło się w Karczmie Nałęczowskiej. Z seniorami spotkał się burmistrz Nałęczowa Andrzej Ćwiek i dyrektor NOK - Jadwiga Sawa-Bednarczyk. Młodzież ze Szkoły Podstawowej z Piotrowic zaprezentowała bardzo ciekawy program artystyczny związany z nadchodzącymi świętami i ideą pokoju. Uczniowie przybyli z dyrektorką szkoły Iwoną Górą i nauczycielką Arletą Wysocką, pod kierunkiem której przygotowano występ. 

Seniorzy wysłuchali i obejrzeli uczniowską prezentację z ogromnym wzruszeniem. Następnie serwowano doskonały obiad, któremu towarzyszyły piosenki i dowcipy. Dyrektor NOK przyniosła seniorom w prezencie deser - bardzo smaczny olbrzymi tort. Pan burmistrz zaś zafundował wszystkim chętnym po lampce czerwonego wina. Panowała świąteczna atmosfera, pełna ciepła i szczerych wzajemnych życzeń. Ktoś z uczestników zażartował, że jest to "spotkanie młodzieży po 80-tce". Seniorzy zostali także obdarowani bombonierkami i ciastem. Podziękowania, radość, wzruszenie na twarzach obecnych były nagrodą dla organizatorów tej imprezy. Nie zapomniano też o trzynaściorgu seniorów będących już w złej kondycji fizycznej bądź chorych. Członkowie komisji dotarli do ich domów przed świętami z życzeniami i upominkami - łakociami i owocami cytrusowymi. Dodatkowo dostarczono im dary z Unii Europejskiej. Były łzy szczęścia i padały słowa: "Tego jeszcze nie było". 

Spotkanie przedświąteczne, bombonierki, upominki zostały ufundowane dzięki sponsorom, ich otwartym sercom dla ludzi w podeszłym wieku. Darczyńcami byli: Andrzej Ćwiek - burmistrz Nałęczowa, Marek Zadura - właściciel zakładu instalującego wodociągi i kanalizację, Grzegorz Bednarczyk - dyrektor Banku Spółdzielczego, Jadwiga Sawa-Bednarczyk - dyrektor NOK. Serdecznie dziękujemy sponsorom za okazaną pomoc finansową, bez której nie można by było sprawić tak ogromnej radości seniorom. 

tekst na podstawie materiałów przesłanych przez Marię Rzeczycę, oprac. WDŁ
(0 głosów)