Dział: Sport

Ze sportu

Mistrzowie XIV Biegu Sylwestrowego 

Sprzyjająca pogoda, nowa trasa i inicjator "Biegów Sylwestrowych Nałęczów - Sao Paulo", zwyciężył w biegu głównym. Stanisław Marzec dystans 6700 m pokonał w 22,14, o włos był od zwycięstwa Daniel Włosik (22,15) z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród pań najszybsza na tym dystansie była Małgorzata Żółkiewska (Uren Łaszczów) z czasem 28,16. 

Dział: Sport

Brawo, Panie Adamie

W tegorocznych III Mistrzostwach Nałęczowa w Kręgle zwyciężył Adam Olek, pokonując w kolejnych fazach turnieju kilkunastu rywali. Drugie miejsce i niedosyt ma równie świetny zawodnik Jakub Sieczkowski. 

Rowerem po Rumunii (3)

Suczawa to stolica rumuńskiej części Bukowiny, 120 tys. mieszkańców. Archeolodzy odnaleźli tam ślady osadnictwa z epoki neolitycznej. Pierwsza pisana wzmianka o Suczawie pochodzi z XIV wieku gdy Jan Suczawski pobudował tam swoją twierdzę. Przez Suczawę przebiegał szlak handlowy ze Lwowa do Białogrodu, co wpłynęło korzystnie na rozwój miasta. W XVI wieku po śmierci Stefana Wielkiego, odrodziło się. W XVIII wieku, po zajęciu tych terenów przez Austrię, Suczawa zostaje stolicą Bukowiny. Dzisiaj podzielona jest na trzy główne dzielnice - kiedyś osobne osady. 

Dział: Inne

Kącik kulinarny

Drodzy Czytelnicy
W nowym roku wielu z nas podjęło, czasem w duchu, czasem publicznie jakieś zobowiązania, mające przynieść nam korzyści. A że rok jest jeszcze młody, pragnęłabym dodatkowo zobowiązać Państwa do... Do współpracy z kącikiem kulinarnym "Gazety Nałęczowskiej". Dochodzą mnie słuchy, że chcielibyście Państwo widzieć więcej potraw regionalnych - ja też, i więcej potraw nowoczesnych - osobiście nie jestem tym zainteresowana.

logo gazeta naleczowska

reklama