Napisane przez  bw
19
Kwi
2009

W dzień wiosny

"Wdzięki Kuracjuszki" zyskały sobie uznanie nie tylko Wojciecha Gucmy, Dariusza Wróbla, ale nawet Marty Głos i Luizy Dąbskiej, jurorów III Konkursu Nalewek w Młynie Hipolit (21.03.2009) i wygrały w kategorii "najlepsza nazwa". Autorką wdzięcznej nazwy oraz nalewki jest nasza redakcyjna koleżanka Izabella Nowotny.

Jeśli chodzi o kwestię smaku, tu jurorzy nie byli tacy jednomyślni i subiektywnie oceniali 29 zgłoszonych do konkursu nalewek. Wygrała "Jarzębinówka", nalewka autorstwa Edwarda Derkacza, drugie miejsce podzielono równo między nalewki: "Da się wypić" Zbigniewa Lorenca oraz "Wiśniówkę - pestkową" Danuty Czerniec. Trzecie miejsce przypadło nalewce "Kraina Lessowych Wąwozów", specjałowi Anny Bukowskiej, gospodyni konkursu. 

Organizator tej imprezy Grzegorz Bukowski, sołtys wsi Nowy Gaj, włączył się w tym roku w akcję charytatywną i pieniądze zebrane od uczestników spotkania w kwocie 1500 zł przekazał na rzecz Martynki Kruk z Końskowoli oraz Adasia Aftyki z Lublina, którzy walczą z chorobami nowotworowymi. 

(BW)
(0 głosów)