Napisane przez  red
19
Lut
2009

Walentynkowa kumulacja

Czyli z kroniki ZL "Uzdrowisko Nałęczów" 

MTB I Tour de Pologne 2009 

Czesław Lang oraz dr Wojciech Gucma prezes ZL" UN" S.A podpisali umowę w sprawie organizowania w tym roku imprez kolarskich w Nałęczowie (14.02.2009).

Pierwsza z imprez wyścigi kolarstwa górskiego Grand Prix BPH MTB i Skandia Maraton MTB zaplanowana została już tradycyjnie na ostatni weekend maja (30 i 31.05.2009). Drugą z imprez kolarskich jest ponowna organizacja startu z Nałęczowa etapu Tour de Pologne w tym roku zaplanowana na 5 sierpnia. 

(RED)


Wspieramy mistrzów 

Również tego dnia Andrzej Kraśnicki - Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Wojciech Gucma - Prezes Zarządu ZL Uzdrowisko Nałęczów S.A. podpisali umowę o współpracy Uzdrowiska Nałęczów z ZPRP dotyczącą wsparcia polskich reprezentacji w piłce ręcznej w okresie do 2012 roku. Poprzednia umowa obowiązywała do grudnia 2008r. Uzdrowisko jest przyjazne piłkarzom i piłkarkom ręcznym. Co prawda zebranie całej kadry Bogdana Wenty w jednym czasie w Nałęczowie może być niewykonalne, ale pojedyńczo brązowi medaliści ostatnich mistrzostw świata, będą pojawiali się w uzdrowiskowej miejscowości. Każdy z zawodników może zabrać rodzinę i przyjechać do nas w wolnym terminie - przekonuje Prezes Uzdrowiska Nałęczów Wojciech Gucma. 

(ZLUN)


Rowerem przez świat 

Podpisaniu umów towarzyszyła wystawa prac plastycznych które wpłynęły na 6. edycję konkursu "Świat w oczach najmłodszych - rowerem przez świat", organizowany przez SP im. S. Żeromskiego w Nałęczowie. Na konkurs wpłynęło 610 prac z 27 placówek oświatowych i kulturalnych z Polski i Ukrainy - mówi Andrzej Kozłowski, dyrektor Sprzedaży i Marketingu Uzdrowiska Nałęczów. Dla najlepszej pracy przewidziana była nagroda od Czesława Langa, ale podczas sobotniej wizyty rowery "zafundowali" również Prezes Skandii Paweł Ziemba oraz Prezes Uzdrowiska Nałęczów Wojciech Gucma. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się w kwietniu. 

(ZLUN)


Tworzyli w Nałęczowie 

Uczestnicy IV "Pleneru Malarskiego": Renata Bonczar, Grażyna Lubaszka, Mira Skoczek-Wojnicka, Alina Sibera, Barbara Lawenda, Martta Węg, Marian Danielewicz, Iwo Birkenmajer, Czesław Romanowski, Antoni Kowalski, Przemysław Lasak, Krzysztof Pasztuła, Daniel Pielucha na czele z komisarzem pleneru Joanną Sierko-Filipowską gościli w Nałęczowie od 4-13 lutego. Powstały kolejne prace, które powiększa zbiory galerii ZLUN. 

(PR)


Moda na Malwy 

Niebawem rusza akcja ZLUN "Nałęczowska Malwa" - Zapraszamy również Czytelników Gazety Nałęczowskiej do wzięcia udziału w naszej akcji promującej ten tradycyjny, piękny kwiat - mówi Grzegorz Łoza kierownik marketingu i sprzedaży ZLUN - Tej wiosny będziemy promować "Nałęczowską Malwę", która może być ozdobą ogródków nałęczowian oraz pamiątka z Nałęczowa naszych gości i kuracjuszy. Szczegóły akcji w następnym numerze. 

(RED)
(0 głosów)