Napisane przez  red
18
Maj
2002

Hala Sportowa w Nałeczowie

 Jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej po wakacjach) rozpoczną się prace przy budowie hali sportowej za Zespołem Szkół im Chmielewskiego
 Jest już gotowy projekt (na rysunku) jest pozwolenie na budowę od starostwa. W tegorocznym budżecie radni przeznaczyli 3 mln zł na pierwsze prace przy budowie. Wkrótce gmina ogłosi przetarg na wykonawcę budowlanego.
   Koncepcję budowy kompleksu rekreacyjno - sportowego, którego głównym elementem będzie hala sportowa, samorząd Nałęczowa przyjął jeszcze w 1997 roku. W budynku hali znajdzie się miejsce na zaplecze sportowe, pokoje masażu, sauna, pokoje sypialne dla zawodników. Oprócz tego będzie tam również kawiarnia na około 100 osób. I wszystko to tylko w pierwszym etapie.
   W drugim etapie planowane jest urządzenie wokół hali drugiego parku zdrojowego! Powstaną też dwa baseny: kryty i otwarty.
   Powstanie obiektu na taką skalę na pewno wpłynie na rozwój turystyki i rekreacji, a to przecież przyszłość Nałęczowa - mówią samorządowcy. Bezpośrednio przy obsłudze obiektu znajdzie pracę około 40 osób.

  • 24_hala

(0 głosów)