Napisane przez  red
18
Maj
2002

Krótko o inwestycjach

Będzie nowy parking

    Trwa budowa parkingu przy Paderewskiego - w rejonie naprzeciwko Energetyka. Pewne zastrzeżenia może budzić fakt bliskości parkingu i boiska piłki nożnej, co grozi wiadomymi konsekwencjami, stłuczone szyby, wyjące alarmy. Miejmy nadzieję, że wszyscy zainteresowani dobrze przemyśleli ten problem i funkcjonowanie stadionu nie zostanie zakłócone. Oznacza to m. in. likwidację obecnych pomieszczeń klubu i ograniczenie możliwości jego zarobkowania.

Blaski i cienie kanalizacji
   Trwa równiej budowa kanalizacji na Charzu B. Jak zwykle w podobnych sytuacjach powstają nieporozumienia. A to wycięciu musi ulec "ukochane drzewko dziadka", lub też uszkodzeniu ulec kawałek chodnika. Innym z kolei przeszkadza zalegające błoto.
   Problemy rodzą się też przy przygotowaniach do budowy kanalizacji na Charzu A. Niektórym zainteresowanym zaczyna przeszkadzać projektowany przebieg kanalizacji. Zapominają oni jednak o kilku rzeczach: że proponowana opłata za przyłącze - 2.800 zł - nie jest zbyt wygórowana (dla porównania: w Dęblinie w ubiegłym roku za przyłącze w osiedlu domków jednorodzinnych płacono 3 tys. zł) że ewentualny koszt późniejszego przyłączenia będzie o wiele większy (może wynieść nawet 5 tys. zł) oraz że istnieją pewne, nie do przekroczenia, bariery techniczne.
   Czynnikiem zachęcającym mieszkańców do przyłączenia powinien być też fakt, że zaostrzeniu uległy przepisy dotyczące ochrony środowiska, a właściciele szamb mogą być kontrolowani w zakresie ich wywożenia i szczelności.

Modernizacja ulicy G. Wójcika.
W sytuacji, gdy przeznaczono w tym roku 100 tys. na budowę ulicy z prawdziwego zdarzenia, podnoszą się głosy niezadowolenia. Np., że ulica naruszy czyjąś posesję, albo że samochody będą smrodziły spalinami. Jednym słowem, źle jak się coś robi, źle, jak się nic nie robi.

Z obwodnicą powoli do przodu
Dało się osiągnąć pewien postęp w sprawie obwodnicy. Mimo obaw, okazało się że nie wpłynęły do NSA żadne protesty i Rada Miasta uczyniła kolejny krok dokonując ustalenia przebiegu obwodnicy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
  • 24_inwest1
  • 24_inwest2

(0 głosów)