Napisane przez  AMA
10
Sty
2008

Kuźnia muzycznych talentów

Prywatna Szkoła Muzyczna im. I. Paderewskiego ma 10 lat


Znajomość nut, opanowanie gry na biało- -czarnych klawiszach, wydobywanie czystych dźwięków ze strun to nie lada sztuka. Tylko nieliczni posiadają tę umiejętność, a jeszcze mniej liczni zostają wirtuozami. Jednak już od najmłodszych lat można budzić w dzieciach drzemiące w nich talenty muzyczne. Od 10 lat mogą uczyć się tej sztuki w Nałęczowie. Wioletta Sieczkowska-Kos, dyrektor Prywatnej Szkoły Muzycznej I st., zainicjowała powstanie tej placówki. Jubileuszowe spotkanie miało miejsce 29 listopada 2007 r. w sali balowej. Swoje umiejętności wokalne, muzyczne zaprezentowali uczniowie PSM, która ma też filie w Wąwolnicy i Garbowie.

Koncert jubileuszowy zakończył występ zaprzyjaźnionego ze szkołą chóru "Jubilate Deo" z Wąwolnicy". Szkoda, że wówczas sala balowa świeciła już pustkami i do końca dotrwali nieliczni.
Zaproszeni goście, wśród nich m. im. Lilianna Batirowa z Brześcia złożyli gratulacje i podziękowania na ręce dyr. Wioletty Sieczkowskiej-Kos dla wszystkich pracowników szkoły. Z okazji jubileuszu dyr. W. Sieczkowska-Kos wyróżniła nauczycieli PSM: Mirosława Grusiewicza, Krzysztofa Serwetę, Bożennę Saulską, Wiesławę Gasowską, Małgorzatę Formańską, Grzegorza Serewę, Jakuba Tarnawskiego, Mariusza Gajosza, Kazimierza Szczebla oraz Mikołaja Dudkiewicza.
Najmłodszej nałęczowskiej szkole życzymy 100 lat i oby wydobywała i kształciła talenty na miarę swojego patrona.

(AMA)
(0 głosów)