Dział: Sport

13. Bieg Sylwestrowy Sao Paulo - Nałęczów

Marzec na podium
Sylwestrowe bieganie to w Nałęczowie już tradycja. W tym roku na starcie stanęło 87 zawodników, zabrakło biegaczy zza wschodniej granicy, którzy odczuli utrudnienia związane ze strefą Schengen. Za to startował wreszcie w biegu sylwestrowym jego pomysłodawca - Stanisław Marzec.

Pomoc i zabawa

W tegorocznej edycji Akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", zorganizowanej w Nałęczowskim Ośrodku Kultury, zebraliśmy ponad 800 kg darów. Znalazły się w nich artykuły spożywcze, a w nich mnóstwo tak lubianych przez dzieci słodyczy, a także innych produktów, które mamy zamienią w smakołyki. Były też ubrania, buty, zabawki i wiele innych przydatnych rzeczy. Dzięki temu 81 najbiedniejszych rodzin z nałęczowskiej gminy zostało obdarowanych paczkami. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej Akcji oraz tym, którzy przekazali przedmioty przeznaczone na aukcję.

Dział: Władze

Budżet gminy zatwierdzony

Inwestycje, czyli zaciskanie pasa

Nałęczowska Wigilia

W zimowej scenerii parku zdrojowego, wśród drzew przystrojonych szadzią, już po raz drugi mieszkańcy gminy Nałęczów, kuracjusze i inni goście spotkali się na wspólnej Wigilii (22.12.2007). Obok szopki przed Pałacem Małachowskich kolędowała młodzież ze szkoły w Palikijach oraz wąwolnicki chór "Jubilate Deo". Prezes Wojciech Gucma, dyr. Andrzej Kozłowski, burmistrz Andrzej Ćwiek oraz ks. proboszcz Marek Czerko powitali wszystkich przybyłych na spotkanie. Były życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem.

logo gazeta naleczowska

reklama