Napisane przez  red
23
Kwi
2012

Wokół Andriollego

Uczniowie drugich klas gimnazjów mają za zadanie przygotować i zrealizować wybrany projekt edukacyjny, obrazujący ich aktywność i kreatywność. Będzie on odnotowany na świadectwie ukończenia szkoły.

Gimnazjaliści z Nałęczowa realizują w tym roku szkolnym projekty związane z życiem i twórczością Michała Elwiro Andriollego, który niedługo stanie się oficjalnie patronem gimnazjum. Projekty edukacyjne przygotowywane pod okiem nauczycieli są różnorodne, ale każdy musi być zaprezentowany na forum szkoły lub społeczności lokalnej.

Do redakcji Gazety Nałęczowskiej dotarła informacja od Drużyny Gwiazdeczek o grudniowym I Międzyklasowym Turnieju Piłki Siatkowej im. M.E. Andriollego o Mistrzostwo Gimnazjum w Nałęczowie. Udział w nim wzięło osiem drużyn z klas I-III. W finałowym meczu turnieju zagrały ze sobą drużyny Gwiazdeczki (klasa II a) oraz Papa- Smerfy (klasa III b). Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Zwyciężyli chłopcy z klasy III b. Medalową pozycję zajęli również Siła Razy Ramię (klasa III d), którzy pokonali w meczu o trzecie miejsce drużynę Bolców (klasa I b). Turniej odbywał się w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Organizatorzy projektu: Sebastian Cur, Paweł Dymel, Piotr Rymanowski, Karol Wiącek pod opieką pana Andrzeja Depty, uważają, że zawody były bardzo udane i warto byłoby je powtórzyć w przyszłości.

W pierwszy dzień wiosny w NOK rozegrany został konkurs wiedzy o M.E. Andriollim wzorowany na teleturnieju "1 z 10". To była duża dawka wiedzy i emocji, z której zwycięsko wyszli Maja Dymel, Adam Woźniakowski i Maciek Zieńkowski. Konkurs w ramach projektu edukacyjnego obmyśliły i zrealizowały: Dominika Bednarczyk, Laura Gutowska, Kamila Rusek, Izabela Sygnowska i Adrianna Wójcik pod opieką Doroty Strzyżyńskiej. Brawo!

autor: (RED)
(0 głosów)