Afterparty

Pod koniec ubiegłego roku w Galerii im. M. E. Andriollego mieszczącej się w Nałęczowskim Ośrodku Kultury można było oglądać wystawę pt. "Afterparty (bardzo subiektywna wystawa dyplomowa)".

Była ona zbiorem wybranych prac dyplomowych studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Selekcji dokonał Michał Ćwiek - komisarz wystawy.

Dział: Inne

III Ogólnopolski Konkurs im. Bolesława Prusa na felieton

"Felieton - słowem można wszystko" - Zapraszamy do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie im. Bolesława Prusa na felieton

Szanowni Państwo,

Dział: Inne

Bohdan Saba, kolaż z jego własnych słów

Przybysz przejdzie obok niego na ulicy obojętnie, swój - z pobłażliwym uśmiechem.

Pobłażliwym, bo nie łatwo jest się do jego osoby ustosunkować, a jednak uśmiech. Rocznik 53, potrafił przez całe swoje życie wznieść się ponad panoszącą się obojętność, a to osiągnięciami sportowymi, jako maratończyk, ośmioletni reprezentant Kadry Narodowej, a to jako rysownik - ma na swoim koncie dwie wystawy, a to jako poeta - wydał cztery tomiki poezji.

Tomasz Budzyński

14 grudnia w NOK Tomasz Budzyński spotkał się z fanami muzyki punkrockowej.

Kompozytor, poeta, malarz, wokalista zespołów Siekiera, Armia, 2Tm2,3, Trupia Czaszka, autor muzyki do spektaklu wg Stanisława Ignacego Witkiewicza "Iuvenilium Permanens" wystawionego przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, współreżyser filmu "Podróż na wschód", autor książki "Soul Side Story".

logo gazeta naleczowska

reklama