Napisane przez  IM
16
Mar
2007

Za 100 dni matura!

W "STO-ZAP" w Puławach (13 stycznia o godz.18.00) rozpoczęło się studniówkowe szaleństwo maturzystów Zespołu Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie. Na parkiecie królowały dziewczęta w długich, wieczorowych sukniach, chłopcy w eleganckich garniturach. Do tego - wystawne menu, orkiestra i zabawa do białego rana.


   Po oficjalnym powitaniu przez panią dyrektor szkoły Janinę Kręgiel-Mazurek, tradycyjnym odtańczeniu poloneza, ci najbardziej odważni uczniowie poprosili do walca swoich nauczycieli. Toast wzniesiony lampką szampana i czerwona bielizna miały tradycyjnie zapewnić połamanie piór na maturze.

   Około 23.30 rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów pod kierunkiem wychowawczyń: I. Mataj i J. Patyry. Teksty o uczniach i nauczycielach wzbudzały gromki śmiech na sali. Gwoździem programu był fragment baletu "Jezioro łabędzie" odtańczony przez Przemka Figurę (kl.III a), Krzyśka Mataja (kl.III a) i Piotrka Mrozka (kl. III c) - oczywiście w damskich strojach baletowych. Wspaniałą zabawę studniówkową zawdzięczamy rodzicom i nauczycielom, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie balu. Serdecznie im za to dziękujemy.

(IM)
(0 głosów)