Napisane przez  JM
16
Mar
2007

Zima w KS Drzewce

   Ostatnia kolejka rundy jesiennej odbyła się (19.11.06) na boiskach B-klasy. Niestety nastroje w drużynie KS Drzewce są nie najlepsze. Tak szumnie zapowiadany w lecie awans do klasy A bardzo się oddalił.
   Obecnie zespół zajmuje siódme miejsce w tabeli, a strata do prowadzącej Pogoni Trzebiesza wynosi 15 punktów i będzie ją bardzo trudno odrobić na wiosnę (więcej informacji na stronie internetowej http://www.90minut.pl/liga.php?id=2997e).


   Na zakończenie sezonu 2005\2006 zespół zajął trzecie miejsce i wydawało się, że w nowym sezonie nie będzie miał problemów z awansem do klasy A. Niestety okazało się, że nie zawsze chęci idą w parze z możliwościami. Zawodnicy nie składają jednak broni i przygotowują się do rundy wiosennej.

   Drużyna trenuje dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej w Piotrowicach, a już niedługo zacznie też pracować na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości pani dyrektor trampkarze mogą korzystać nieodpłatnie z sali. Widać u nich ogromny zapał do podnoszena swoich umiejętności. Nad całością przygotowań czuwa nowy trener - Tomasz Panasiewicz, a rezultaty jego pracy zobaczymy na wiosnę.
   Najważniejszym etapem przygotowań zimowych seniorów i juniorów jest udział w lidze halowej w Bełżycach. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: Wywiórki Drzewce i KS Drzewce (I liga). Obie ekipy zajmują miejsca w środku tabeli i są pewne utrzymania. Jednak nie wynik jest najważniejszy, liczy się to, że co tydzień piłkarze mogą zmierzyć się w meczu o punkty, co na pewno podnosi jakość przygotowań. Trzeba tu też wspomnieć, iż kilku juniorów pod wodzą Krzysztofa Głosa dołączyła w styczniu do drużyny Drew-Art. Nałęczów (II liga), co wyraźnie podniosło jakość gry tego zespołu.

   Piłkarze nie mogą się już doczekać powrotu na zieloną murawę i powoli rozglądają się za sparing-partnerami. Na pewno nie zawiedzie drużyna KS Witowice, trener liczy też na mecze z Cisami Nałęczów i KS Zaborze.
   Jak widać, mimo przerwy zimowej, praca w klubie nie ustała. Zawodnicy spotykają się regularnie i sumiennie przygotowują się do rundy wiosennej. Realizują ten sam schemat przygotowań, co w poprzednim sezonie i miejmy nadzieję, że efekty będą podobne - może znowu zasłużą na miano "Rycerzy Wiosny".

   Raczej nie dojdzie do żadnych spektakularnych zmian składu w przerwie zimowej. Do zespołu chce dołączyć Tomasz Panasiewicz, trwają rozmowy z jego obecnym klubem Zawiszą Garbów. Zainteresowanie bramkarzem Kamilem Gołębiowskim wyraziły kluby z Bełżyc i Poniatowej, ale na razie sprawa ucichła. Do zespołu wracają Łukasz Hałas (zakończenie służby wojskowej) i Karol Wąchała (powrót po kontuzji). Już niedługo ma się wyjaśnić sprawa skrócenia kary Piotra Wywiórki (zawieszony na rok), odpowiednie pismo jest rozpatrywane przez LZPN. Zawsze w pogotowiu pozostają też zdolni juniorzy, których w drużynie nie brakuje.

   Niedawno odbyły się wybory nowego zarządu, który ma pracować nad pozyskaniem finansów na rok 2007 i poprawić funkcjonowanie klubu. W jego skład weszli: Władysław Pawłocik, Piotr Wywiórka, Karol Wąchała, Jakub Mrozek i Tomasz Panasiewicz, pomagać im mają Krzysztof Głos i Zbigniew Skrzypik. Władze KS Drzewce liczą na pomoc nowego burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka, który w kampanii wyborczej obiecał znaleźć środki i wesprzeć zespół. Jego ostatnie wypowiedzi świadczą, że ma zamiar dotrzymać słowa.
   Czas pokaże, czy drużynę stać na dogonienie czołówki i włączenie się do walki o awans. Optymizmu i chęci jednak nie brakuje, więc klub zmierza w dobrym kierunku.

Jakub Mrozek

 

(0 głosów)