Napisane przez  red
21
Mar
2003

Sukcesy młodych siatkarzy Cisów

Zakończyły się zasadnicze rozgrywki Ligi Kadetów. Liga była podzielona na dwie grupy, z których wyłoniono po dwie najlepsze drużyny. Zorganizowano dwa turnieje finałowe o mistrzostwo woj. lubelskiego Kadetów i o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Te cztery drużyny to: Avia Świdnik, MKS Opole Lubelskie, UKS Serbinów Biała Podlaska i LKS Cisy Nałęczów.

   Po pierwszym turnieju w Świdniku Nałęczów został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wygrywając mecze z Opolem i Świdnikiem po 3:0 i przegrywając 1:3 z Białą Podlaską. Drugi turniej odbył się w Nałęczowie i tu wyniki były dla Cisów jeszcze bardziej korzystne.
   Najbardziej emocjonujący był mecz Cisy- Avia. W Avii grało dwóch zawodników powołanych do Kadry Narodowej w swojej grupie wiekowej. Również pod względem średniej wzrostu zawodników (Avia- 194 cm, Cisy- 180 cm) przewagę miała drużyna ze Świdnika.
   Po bardzo wyrównanej i długiej walce goście jednak ulegli i Nałęczów zwyciężył 3:2. Biała Podlaska przystąpiła do meczu z wielką determinacją. Wygrana 3:0 premiowała ją do wejścia do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Dobra postawa siatkarzy Cisów pozbawiła ich tej szansy wynikiem 3:0 dla Nałęczowa.
Obecny układ w tabeli:
1. LKS Cisy Nałęczów
2. Avia Świdnik
3. Serbinów Biała Podlaska
4. MKS Opole Lubelskie
   Drużyna z Nałęczowa występowała w składzie: Michał Błaut, Kamil Rek, Grzegorz Turbiarz, Jakub Walczak, Marek Durak, Marcin Szymczyk, Mateusz Stonio, Michał Kozak, Emil Górniak i Kamil Nankiewicz. Od początku aż do tej pory tych zawodników prowadzi z pomocą T. Grodzkiego trener Jarosław Maciążek. Według jego słów na szczególne wyróżnienie zasługują G. Turbarz i kapitan drużyny M. Durak. bo to oni są głównymi filarami całej drużyny, jednak wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę.
   Ten sukces dał Cisom możliwość zorganizowania ćwierćfinału Mistrzostw Polski na swoim terenie w hali sportowej w Piotrowicach. Termin rozgrywki nie jest jeszcze ustalony, ale przypuszczalnie będzie to 21, 22, 23 marca 2003r.
   Trener, pan Maciążek dziękuje za pomoc rodzicom zawodników, panu prezesowi od spraw siatkówki Tadeuszowi Chrościckiemu i panu prezesowi Andrzejowi Rylowi.
(red)
(0 głosów)