Napisane przez  WN
20
Lut
2003

Ambitni juniorzy drużyny piłkarskiej klubu "Cisy"

10 listopada 2002 r. w Poniatowej juniorzy z klubu "Cisy" rozegrali ostatni mecz rundy jesiennej z drużyną "Stali". Mecz zakończył się zwycięstwem "Cisów" 2:0. Bramki strzelili: Plewiński i Goleniak.
Był to jeden z lepszych meczów wyjazdowych (może nawet najlepszy !). Zespół przeciwnika to czołowa drużyna rozgrywek. Były na początku pewne obawy, ale wynik okazał się bardzo dobry. Po mądrej, dojrzałej grze zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Przeciwnicy stworzyli praktycznie tylko jedną sytuację podbramkową. Runda jesienna zakończona, więc najlepszym podsumowaniem będzie tabela. Drużynę prowadzi od sierpnia 2002 r. trener Andrzej Krzysztof Depta. Trener może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Po latach uprawiania sportu, zajął się prowadzeniem zespołu młodzieżowego w Nałęczowie. Zaczęło się to w sezonie 1989/90, więc w nie najciekawszym czasie, jeśli idzie o możliwości organizacyjne po przemianach gospodarczych. Po roku zajął się drużyną z Wąwolnicy, gdzie zadomowił się na 12 lat.
   O swoich podopiecznych wypowiada się z wielką dumą: "To pierwszy sezon w drużynie juniorów Cisy- Nałęczów. Kiedy objąłem ten zespół w sierpniu, nie przypuszczałem, że praca potoczy się tak dobrym torem. Wśród tych młodych ludzi jest wielu zapalonych sportowców, którzy nie tylko trenują swe możliwości sportowe, ale potrafią wykazać się zdolnościami myślowymi.

   To bardzo ważne- przemyśleć każdą akcję, aby na boisku, czy w hali (gdzie piłka nożna wymaga błyskawicznych decyzji) grała drużyna, a nie grupa niezależnych chłopaków. Z obserwacji wynika, że zawodnikom zależy na podnoszeniu swych kwalifikacji. Ważne jest nie tylko wyćwiczyć jakieś umiejętności, ale cały czas systematycznie trenować. Zawodnicy w okresie całej rundy jesiennej wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem zarówno w treningi, jak i w czasie meczów. Świadczy o tym chociażby duża frekwencja- nieobecności można by zliczyć na palcach jednej dłoni. Chłopcy sumiennie podchodzili do obowiązków. Wykonali kawał dobrej roboty." Słowa, jakimi opisuje swą drużynę trener Depta miały przełożenie na wyniki odnoszone w meczach ligowych- na 11 rozegranych meczów, 9 skończyło się zwycięstwem drużyny. Przegrane dwa mecze odbyły się na wyjeździe, a porażka z drużynami, w których praca od lat stoi na bardzo wysokim poziomie (Avia Świdnik oraz Motor Lublin) miała wymiar minimalny- 2:3. Duży wkład w budowę tego zespołu wniósł poprzedni trener - Wiktor Flis, który stworzył drużynę. Tą drogą chłopcy chcieliby podziękować p. Flisowi za włożoną pracę. Zawodnicy reprezentujący juniorów Cisy Nałęczów w sezonie jesiennym (w nawiasie liczba występów): M.Ciechociński (9), S.Goleniak (9), W.Plewiński (9), M.Kopiński (9), K.Korbecki (9), G.Mrożek (9), M.Sygnowski (8), J.Stypuła (8), S.Rutkowski (8), M.Panasewicz (8), T.Zalech (8), M.Depta (7), M.Tupaj (7), D.Wielemborek (4), M.Krakowiak (3), A.Maciąg (2), M.Błaszczak (1), G.Szyszkowski (1), D.Kopiński (1).

   W chwili obecnej drużyna jest w okresie roztrenowania. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Ponadto, dzięki uprzejmości dyrektora Sanatorium dla Rolników - Stanisława Gila - drużyna korzysta z basenu. Woda ma ważne znaczenie regeneracyjne i lecznicze.
   Od stycznia planują rozpoczęcie przygotowań do rundy wiosennej. Początkowo treningi będą mieć charakter ogólnorozwojowy i wytrzymałościowy, a później rozwijanie cech typowo piłkarskich.

WN
(0 głosów)