Dział: Ogólna

Artyści - malarze, rzeźbiarze i graficy w panoramie Nałęczowa

Już za czasów Marianny i Stanisława Małachowskich, włodarzy Nałęczowa, w pałacu ich znajdowały się cenne obrazy i portrety właścicieli, wykonane przez zaproszonych malarzy. Niestety, z powodu częstej zmiany właścicieli i licytacji nic się tu nie ostało. Jedynie zachował się portret Marianny w kościele parafialnym w Nałęczowie, namalowany na murze, nad małżeńskim epitafium, przy lewym bocznym ołtarzu.
Dział: Inne

Koala

miś do słuchania
   Zespół Koala, znany już Nałęczowianom z wcześniejszych występów pod nazwą Floppy nagrał ostatnio demo składające się z trzech utworów. Artyści, pochodzący z różnych środowisk, dali w roku 2002 kilka koncertów:
Dział: Szkoły

Młodzi i przedsiębiorczy

Czy młodzi ludzie potrafią mądrze gospodarować i być odpowiedzialnymi za powierzone im mienie, a w dodatku uzyskiwać znaczące zyski? To pytanie nasuwa się na myśl niejednemu dorosłemu. Wątpliwości te mogą rozwiać uczniowie klas ekonomicznych przy Zespole Szkół im. Z. Chmielewskiego w Nałęczowie, którzy odbywają praktyki zawodowe w Spółdzielni Uczniowskiej w tejże szkole.
Dział: Szkoły

Otwarcie sali komputerowej początkiem realizacji projektu "Internet w szkołach"

Dnia 09 grudnia 2002r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej typu "Furbie" w Zespole Szkół im. Z.Chmielewskiego. Wyposażenie sali w nowoczesny sprzęt informatyczny było możliwe dzięki projektowi prezydenta RP pt. "Internet w szkołach."

logo gazeta naleczowska

reklama