Napisane przez  red
21
Mar
2003

Zlot Mondeofanów

Tego jeszcze u nas nie było.
   22 marca 2003 roku w sobotę na parkingu przed Centrum Szkoleniowo Wypoczynkowym Energetyk przy ul. Paderewskiego 10 odbędzie się Pierwszy Ogólnopolski Zlot Użytkowników Forda Mondeo. W programie jest pokaz różnych modeli Forda Mondeo, spotkanie z gośćmi honorowymi przedstawicielami firmy Ford, Statoil i Bridgestone Firestone, wspólna przejażdżka do Kazimierza Dolnego oraz próby sprawnościowe. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem Zlotu jest Radosław Kisielewski - członek Mondeo Klub Polska i prywatnie właściciel Forda Mondeo.Gazeta: Co jest takiego w marce Ford i konkretnie w modelu Mondeo, że zdobył sobie tak wielka popularność i szeroką rzeszę fanów zrzeszonych w Klubie. Przecież to nie jest ani zabytek, ani wyjątkowa konstrukcja jak Volkswagen Garbus, który przeniósł w sobie cząstkę historii Europy?
RK: Ford Mondeo został wyprodukowany przez firmę Ford z zamiarem podbicia świata. Mondo to z łacińskiego słowa świat. Plan zdobycia światowej sławy przyświeca producentom samochodów i powoduje, że powstają samochody legendy tak jak wspomniany Garbus. Ford Mondeo stanął na wysokości zadania i w 1994 roku został wybrany samochodem roku. W tym roku mija 100 lat firmy Ford i 10 lat jej sztandarowego produktu jakim jest właśnie Ford Mondeo produkowany do dziś w kilku wersjach. Zatem mamy poważny jubileusz.
Gazeta: Ale co jest takiego akurat w tym modelu, że można być jego fanem?
RK: Popularny Mondek to samochód najczęściej z dużym silnikiem - od 1600 ccm do 2500 ccm, zapewniającym bardzo dobrą, nawet sportową dynamikę samochodu i znakomite osiągi przy raczej małym apetycie na paliwo. Chęć podbicia świata spowodowała, że jakość wykończenia i wyposażenie tego modelu jest na wysokim poziomie. Ten już 10 letni samochód miał w swym wyposażeniu: poduszki powietrzne, ABS, klimatyzację. Do Mondka można się przyzwyczaić gdyż sprawdza się jako samochód transportowy na krótkie i długie dystanse, jako wóz rodzinny i służbowy, na wakacje letnie i zimowe. Muszę podkreślić tu wysoką niezawodność samochodu i niskie koszty eksploatacji.
Gazeta: Czy to oznacza, że Mondeo się zupełnie nie zestarzał?
RK: No chciałbym, żeby tak było ale niestety nowe samochody przewyższają Mondka i wyposażeniem i jakością i osiągami. Jednakże żeby te nowości mieć - trzeba wydać sporo pieniędzy, zaś Mondek nie należy do drogich samochodów. Wszyscy Klubowicze podkreślają w nim trwałość i wysoką satysfakcję z codziennej jazdy.
Gazeta: A jakim Fordem jeździsz?
RK: Mój Mondeo to tzw. ZETEC o pojemności 2 litrów i mocy ok. 140 koni. Jestem z niego bardzo zadowolony. Czasami tylko marzy mi się najmocniejszy Mondek z 6 cylindrowym silnikiem o pojemności 2500 ccm i mocy ponad 200 KM, produkowany kiedyś dla niemieckiej policji.

Więcej o Fordach Mondeo i o szczegółach planowanego w Nałęczowie Zlotu dowiecie się Państwo na stronach internetowych naszego Klubu: www.autocentrum.pl/mondeoklubpolska/
Zapraszam

(0 głosów)