Napisane przez  Maria Rzeczyca
20
Maj
2014

Seniorzy ciągle młodzi…

Seniorzy, to osoby pełne wdzięku, licznych pomysłów i doskonałej aktywności. Od- dział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje spotkania, wycieczki, wyjazdy do teatru. Jesteśmy jedną rodziną, w której panuje radość i zrozumienie.

1 marca bieżącego roku 44-osobowa grupa seniorów obejrzała w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie operetkę J. Straussa „Baron Cygański”. 2 godziny i 40 minut spędzone z artystami były balsamem na duszę. Wspaniałe głosy, balet, doskonała gra artystów, piękne dekoracje i orkiestra cieszyły nasze oczy i uszy. Wszyscy byli zachwyceni operetką i nawet stwierdzono, że dawno Teatr Muzyczny nie wystawił tak dobrego spektaklu muzycznego.

4 marca br. seniorzy pożegnali karnawał i mimo że był dłuższy w tym roku, to minął bardzo szybko. W siedzibie biura, przy suto zastawionym stole, spotkała się 29-osobowa grupa seniorów. Był bigos, barszcz z kapuśniakami, wędlina, pączki i faworki… Humor i apetyt wszystkim do- pisywał. Piosenki, dowcipy sprawiały, że było gwarno i wesoło.
Dla seniorów zaplanowane są w tym roku cztery wycieczki: 4-dniowa (Wrocław, Kudowa, Praga, Kłodzko), 2-dniowa (Częstochowa) i dwie jednodniowe. Będą ciekawe spotkania, wspólne ognisko i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do nas wszystkich tych, którzy czują się samotni. Uwierzcie, że spotkania w większym gronie, rozmowy, wymiana doświadczeń, a także uczestnictwo w piątkowych ćwiczeniach fizycznych pod okiem rehabilitanta, to wspaniała okazja do tego, aby wyjść z domu i poczuć wewnętrzną radość życia.

(0 głosów)