Napisane przez  Magdalena Stasiak-Toruń
20
Maj
2014

Niepełnosprawni dostali nową pracownię

W grudniu 2013 Nałęczowskie Stowarzyszenie Charytatywne rozszerzyło działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej poprzez otwarcie nowej pracowni zajęciowej o profilu ogrodniczo-florystycznym. Uruchomienie nowej pracowni było możliwe dzięki środkom finansowym pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w których uzyskaniu pośredniczyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach.

Otwarcie nowej pracowni połączone było z uroczyście obchodzoną w Warsztacie Wigilią w dniu 20.12.2013 r. Tego dnia gościliśmy w naszej placówce dyrektor PCPR – Małgorzatę Suszek-Zawadzką, wiceburmistrza Artura Rumińskiego, ks. kanonika Lesława Berezeckiego opiekunów i rodziców Uczestników Warsztatu.

W nowej pracowni stałą rehabilitację znalazło kolejne 5 osób z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. W ramach zajęć uczestnicy zostali objęci rehabilitacją zawodową, społeczną, zdrowotną i ruchową. Podopieczni pracowni ogrodniczo-florystycznej mają możliwość rozwoju umiejętności i zdobywania wiedzy między innymi z zakresu uprawy roślin w ogrodzie, szklarni oraz doniczkowych wewnątrz budynku WTZ, a także posługiwania się specjalistycznymi sprzętami i narzędziami. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat florystyki i bukieciarstwa, a także zrozumienia zjawisk w przyrodzie i zdrowego stylu życia. Mamy nadzieję, że w WTZ będzie jeszcze przyjemniej w otoczeniu nowych, pięknych roślin zaaranżowanych przez uczestników pracowni ogrodniczo- florystycznej.

(0 głosów)