Napisane przez  MK
23
Kwi
2012

Konferencja w "Ewelinie"

Polski Oddział Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), Katedra Filozofii Prawa WSZM w Warszawie oraz Pacyfistyczne Stowarzyszenie Wolnej Myśli zorganizowały w Nałęczowie (5-6 marca) konferencję.

Główny temat wiązał się ściśle z Nałęczowem i dotyczył poglądów mistrza St. Żeromskiego: "Edward Abramowski oraz znaczenia spółdzielczości w dobie globalizacji".


Obrady odbywały się w Kawiarni "Ewelina", a przewodniczyła im pani prof. Maria Szyszkowska. Wykładowcy przybyli z różnych polskich uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Rzeszowskiego, Białostockiego, Śląskiego WSM w Legnicy czy Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Ciekawą postacią był dr Sylwester Szafarz - dyplomata, ekonomista, publicysta, ambasador Polski w Chinach, konsul generalny z Francji. Podsumowaniem niezwykle twórczych obrad będzie pokonferencyjna zbiorowa książka.
Pragniemy gorąco podziękować za pomoc finansową Bankowi Spółdzielczemu w Nałęczowie oraz panu mec. Piotrowi Lisowskiemu z Kliniki Prawno-Medycznej, bez których ta konferencja nie mogłaby się odbyć.

autor: Maja Kozak
(0 głosów)