Nie daj się

Odpocząć, zregenerować siły, nadrobić zaległości, zrealizować wakacyjne postanowienia, plany i być gotowym na wszystko. Jeszcze nie wiadomo, jak zakończy się gospodarcza wojna, co będzie dalej? Słuchając znamienitych pianistów, wpatrując się w barwne balony, wylegując się na plaży, zbierając maliny, kosząc zboże, nie myślimy o niebezpieczeństwach. Żyjemy chwilą. Czerpiemy radość, pozytywną energię, a myślenie o niewiadomych spychamy na margines. Niepewność nie jest dobra, ale jest wpisana w naszą codzienność. Niepewność związana chociażby z prognozowaniem pogody, tak istotnej szczególnie latem – w czasie zbioru plonów, zasłużonego wypoczynku.

Pracownia Artystyczna

Burmistrz Nałęczowa, Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Faustyny Morzyckiej w Nałęczowie zapraszają na wystawę "Pracownia Artystyczna Zbigniewa Czarkowskiego w Nałęczowie 1911-1921" w galerii plenerowej przed Urzędem Miejskim w Nałęczowie.

Dział: Władze

Inwestycje

Sadurki

W parku przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Sadurkach trwają intensywne prace w ramach rewitalizacji. Małe mieszkanki Sadurek już nie mogą doczekać się, kiedy będą mogły bawić się na placu zabaw. Prace wg harmonogramu mają zakończyć się pod koniec października br.

Belcanto odwołane

4 sierpnia br. Jadwiga Sawa-Bednarczyk wystosowała oficjalny komunikat w sprawie odwołania XII Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego Belcanto 2014: Fundacja PROARTE w Warszawie odwołuje planowany w dniach 15-17 sierpnia 2014 r. XII Międzynarodowy Festiwal Wokalny Belcanto 2014. Decyzja organizatora została podyktowana brakiem możliwości zdobycia funduszy sponsorskich na finansowanie tej pięknej, ale kosztownej imprezy.

logo gazeta naleczowska

reklama