Napisane przez  BW
11
Kwi
2008

Wstępniak... nasze "Ranczo"

Z MAKO rozbawieniem oglądam serial "Ranczo" i myślę, że i w naszej małej lokalnej społeczności znalazłby się materiał na niejeden scenariusz filmowy czy powieść. Wszyscy mniej lub bardziej się ze sobą znają, a problemy naszej społeczności niewiele się różnią o tych oglądanych w telewizyjnych newsach. Są tematy tabu, afery i aferki, numery i numerki... Standardowo, tak jak wszędzie. Poczta pantoflowa nadaje na całego z efektem głuchego telefonu i "prawdziwa" informacja po przejściu z ust do ust to już deformacja. Plotki nie oszczędzają nikogo.

Komentowane, oceniane jest wszystko i wszyscy. Najbardziej wzbudza ciekawość to, co nieznane. A trochę nowości w Nałęczowie tej wiosny będzie. Na naszej małej scenie politycznej zmiana na stanowisku wiceburmistrza, zmiana szefa w renomowanej wytwórni wody. Czas pokaże, czy były to zmiany na lepsze.

To oswajanie się z nowościami umilać będzie wyczekiwana w kurorcie "Nałęczowska Wiosna Kulturalna". Oferta programowa różnorodna - dla każdego coś do wyboru. Na "dzień dobry" II Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów u laureatów - w Poniatowej. Wypada życzyć wszystkim uczestnikom turnieju dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji.

Przez cały maj wiele będzie się działo! Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i nie będzie rozczarowany: występy, koncerty, wernisaże, festiwale, festyny, pokazy, konkursy, m.in. VI Ogólnopolski Konkurs Małych Form Literackich im. S. Żeromskiego, organizowany przez Muzeum Stefana Żeromskiego. Może warto pokazać w beletrystycznym kostiumie współczesne Cisy i jego mieszkańców, gości, władze, osobliwości? Jakie są nasze Wilkowyje? Nasze "Ranczo"? Czas na pisanie - do października. Piszącym - próbującym sił w konkursie literackim oraz maturzystom - połamania piór!

redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)