Napisane przez  BW
11
Kwi
2008

Plusy & minusy

PLUSY

+ Z przyjemnością przyznaję plusa Spółdzielni Mieszkaniowej "Przedwiośnie". Zadowoleni mieszkańcy osiedla chwalą nowe ławki przed blokami: estetyczne, stabilne, mocne i aż chce się na nich usiąść. Prosimy o jeszcze więcej powodów do zadowolenia.

+ Plusa przyznaję burmistrzowi za pomysł stworzenia miejskiej galerii oraz pracownikom ZGKiM, którzy realizowali tę inwestycję w błyskawicznym tempie. Powstał estetyczny fragment trawnika, potrzebny wąski chodniczek od strony jezdni. Oby tempo prac było równie szybkie w wykonywaniu innych inwestycji.

+ Na dużego plusa niewątpliwie zasłużył Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" za promocję miasta w regionie i nie tylko, za ciekawe inicjatywy, odważne decyzje.

+ Zauważam coraz większe zaangażowanie i ciekawe inicjatywy nowej dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów z ZS im. Z. Chmielewskiego. "Festyn wielkanocny" ściągnął tłumy młodzieży, która mogła poznać potencjał szkoły i zasmakować tradycyjnych wielkanocnych potraw. Ciekawy pomysł otwarcia (24.04) punktu informacyjnego "Europa Direct", z którego zasobów może korzystać każdy zainteresowany zdobyciem wiedzy o: Unii Europejskiej, korzystaniu ze swoich praw w Europie oraz czerpania pomocy z UE. Plus za dobrze pomysły.

MINUSY

- Na minusa zasługuje niszczenie znaków drogowych przez początkowo nieznanych sprawców. Nie wiem, co chcą pokazać, ci, którzy tak dużo siły wkładają w wyginanie metalowych słupków od znaków drogowych. Siłę? Raczej własną głupotę. Takie znaki można było spotkać ostatnio w Ludwinowie, ale zapewne nie tylko tam grasują silni inaczej.

- To ona irytuje mnie co raz bardziej i sprawia, że przestaję wierzyć w to, co mówią ludzie - mówię o plotce. Słyszę coś i jak najbardziej ten "news" zdaje się pewnikiem, a w rzeczywistości okazuje się, że to nie do końca prawda... Wynika to z celowego działania? Czy też ktoś coś usłyszał, ale nie do końca zrozumiał... Przyznam, że też w niejedną plotkę uwierzyłam. We wstępniaku napisałam o zmianach nie tylko w gminie, ale newsy od informatora nie potwierdziły się, zmiany są, ale akurat nie na tym stanowisku. Czyli jak każda plotka ma w sobie zaledwie ziarnko prawdy. Minus dla plotek i... plotkarzy.

- Minus dla właścicieli parkingu przy PKS, za horrendalne ceny. Drożej tu niż w stolicy. Miejscowi chyba zaczną częściej chodzić pieszo albo przesiądą się na rowery, a turyści poszukają tańszego parkingu... w Kazimierzu, Puławach. Biznes is biznes. Ale czy za taką cenę?

Może Szanowni Czytelnicy pomogą mi obiektywnie i z pewną dozą subiektywizmu przyznawać plusy i minusy? Zapraszam i czekam na Państwa propozycje.

Subiektywnie oceniała
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)