Napisane przez  BW
16
Mar
2007

Wstępniak, czyli na zdrowie...

"A to się porobiło", chciałoby się rzec, patrząc na styczniowy numer "GN". Chochlik drukarski nie śpi, a zima zaskoczyła... naszą okładkę. Cóż pogoda zmienną jest, niemal jak kobieta (w końcu ten sam rodzaj gramatyczny do czegoś zobowiązuje).


   Więc mieliśmy już w tym roku i wiosnę, i huragan, i przyzwoitą zimę, że aż pobliski wyciąg narciarski ruszył. Mam nadzieję, że niezależnie od aury dzieci i młodzież z terenu gminy Nałęczów miały udane ferie, bo atrakcji było sporo w NOK, w szkole w Sadurkach, Piotrowicach. W te ferie miały też wzięcie kolorowe kule, którymi wielu próbowało trafić wymarzoną dziesiątkę kręgli.
   Nie wszyscy jednak leniuchowali w ferie i tak powstał podwójny numer "GN". W numerze tematów wiele, temat przewodni - zdrowie. Patrząc na pokrytą siateczką zmarszczek twarz pani Karoliny Jośko, spoglądającej z naszej okładki, nasuwają się pytania: jak dożyć tak niesamowitego wieku w zdrowiu? Marzenia o długowieczności trapią i ludzkość XXI wieku. W dobie chorób cywilizacyjnych, spotęgowanych stresem, przetworzoną żywnością, zanieczyszczeniem środowiska, czyha na nas dużo zagrożeń utraty zdrowia. "Szlachetne zdrowie i nikt się nie dowie jako smakujesz, aż się zepsujesz", pisał przed wiekami Jan z Czarnolasu. Uniwersalne to słowa.
   Życząc wszystkim Czytelnikom zdrowia, prezentujemy lokalną ofertę porad, zabiegów, badań...
   A psik! Na zdrowie! I oby do wiosny!

Redaktor naczelna
Bogumiła Wartacz
(0 głosów)