Napisane przez  red
23
Kwi
2012

ICE

Prośba Akademii Medycznej

W Internecie krąży e-mail z prośbą Akademii Medycznej. Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Ww. służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji, jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie itp.

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).

Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3 itd. Pomysł wpisania takiego numeru do swojej komórki jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski, a oznakowanie zdecydowanie może ułatwić pracę wszystkim służbom ratowniczym, nie tylko w Polsce.

Drugim sposobem jest zakup karty ICE (dostępna na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża). Na karcie wpisujemy najważniejsze informacje:
- kontakt z najbliższymi osobami,
- przewlekłe choroby i zażywane leki,
- grupa krwi,
- inne, mające wpływ na ewentualne leczenie.

(0 głosów)