Napisane przez  AMA
19
Lut
2009

Zmiany w PTTK

Nałęczowskie Koło Przewodników PTTK im. H. Wiercieńskiego od 16 stycznia br. ma nowego prezesa jest nim Krzysztof Zalech, wiceprezesem - Bogdan Pecio. Stefan Butryn, został honorowym prezesem nałęczowskiego Koła Przewodników. 

Przewodnicy świętowali światowy dzień przewodnika, przypadający 21 lutego, nieco wcześniej podczas spotkania z władzami gminy (16 lutego). Była to okazja do rozmowy o ścisłej współpracy przewodników z instytucjami, szkołami z terenu gminy Nałęczów. Zebrani żywiołowo dyskutowali również o bolączkach przewodników: pozostawiającym wiele do życzenia stanie Pijalni Wód, braku parkingu dla autokarów oraz szaletu miejskiego. Przewodnicy z niepokojem patrzą na praktykowane nie tylko w Nałęczowie jazdy quadami, czterokołowcami po szlakach pieszych, wąwozach.
Poznali plany gminy Nałęczów na stworzenie ścieżki spacerowej wzdłuż Bochotniczanki na odcinku od ul. Granicznej do ul. 1 Maja. Miłym akcentem spotkania były nagrody przyznane przez burmistrza dla długoletnich przewodników z nałęczowskiego koła: Marii Mironowicz-Panek, Małgorzaty Stylińskiej, Stefana Butryna, Jana Denko, Janusza Góry, Wiesława Wiącka, Krzysztofa Zalecha, Marka Bielińskiego. 

(AMA)
(0 głosów)