Napisane przez  BW
13
Gru
2008

Sponsor TdP mile widziany

28 listopada na Sesji Rady Miejskiej Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Robert Matysiak zarzucił burmistrzowi, ze nie zgodził sie na organizację przez miasto startu do jednego z etapów Tour De Pologne w 2009 roku. Burmistrz nie krył zaskoczenia tym zarzutem.


- Gminy nie stać na rokroczne organizowanie takiej imprezy - wyjaśniał burmistrz Andrzej Ćwiek - Nie wiem skąd "Kurier Lubelski" miał informację, że miasto wycofało się z organizacji przyszłorocznego Tour de Pologne, żeby się z czegoś wycofać trzeba się wcześniej tego podjąć, a ja niczego takiego się nie podjąłem. 18 września miało miejsce spotkanie z panem Czesławem Langiem i Lechem Piaseckim, którzy przybyli na to spotkanie w towarzystwie Wojciecha Gucmy i Andrzeja Kozłowskiego. O to spotkanie poprosił kilka dni wcześniej pan Lech Piasecki nie podając informacji czego miałoby dotyczyć. Nie było też żadnych pism dotyczących tematu tego spotkania. Okazało się, ze chodzi o organizację startu do jednego z etapów w przyszłorocznym Tour De Pologne. Dostaliśmy tydzień na podjęcie decyzji. Tour De Pologne to ogromna promocja dla miasta, ale nie jesteśmy w stanie wyłożyć ponownie 122.000 dla Lang Teamu plus koszty organizacji imprezy. Tym bardziej, że w tym roku na organizację startu nie otrzymaliśmy obiecanego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 50.000 zł. i taktuję to jako moją porażkę. Miasta nie stać na sfinansowanie takiej dużej imprezy dwa razy pod rząd. W przyszłym roku planujemy realizację ważnych inwestycji "dlatego trzeba się liczyć z pieniędzmi".

- W tym roku to Urząd Miasta był organizatorem V etapu Tour de Pologne w Nałęczowie, zaś Zakład Leczniczy "Uzdrowisko Nałęczów" partnerem. Po sukcesie organizacyjnym tegorocznego V. etapu prestiżowego wyścigu, szkoda nie wykorzystać tej okazji ponownie. Impreza przykuła na moment uwagę kibiców tego sportu w całym kraju, zobaczyli nasz kurort najlepsi na świecie zawodowi kolarze. Burmistrz rozważnie sięga po pieniądze podatników. Co jest zrozumiałe. Dobrze się stało, że dyrekcja Zakładu Leczniczego "Uzdrowisko Nałęczów", od kilku lat współpracująca z Czesławem Langiem przy organizacji zawodów w kolarstwie górskim MTB, wzięła sprawy w swoje ręce i zainicjowała powołanie społecznego komitetu ds. organizacji etapu 66.Tour de Pologne w Nałęczowie. Pierwsze spotkanie w tej sprawie zaplanowano 11 grudnia 2008r. w Pałacu Małachowskich.

- Zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli 12 gmin, przez które przebiega trasa V etapu wyścigu Tour de Pologne i mobilizujemy ich do współfinansowania tej imprezy - mówi Grzegorz Łoza kierownik ds. marketingu i sprzedaży ZL "Uzdrowisko Nałęczów". W spotkaniu wzięli udział m.in.: Jan Czyżewski wójt Wojciechowa, Artur Rumiński wiceburmistrz Nałęczowa, prezes ZLUN Wojciech Gucma, dyr. Andrzej Kozłowski, Grzegorz Łoza, prezes BS w Nałęczowie Grzegorz Bednarczyk i są jednomyślni w tym, że trzeba dołożyć starań, by powtórzyć w nadchodzącym roku organizację etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Do tematu powrócimy.

(BW)
(0 głosów)